25 lat systemu operacyjnego Linux

Dzisiaj swoje 25 urodziny świętuje system operacyjny Linux. To właśnie 25 sierpnia Linus Torvalds wysłał wiadomość z prośbą o pomoc przy OS-ie, który tworzył.

Linux pomyślany był jako darmowy system operacyjny, który powstał z pasji twórcy. Chciał on stworzyć system, który działałby na jego PC, zaś inspiracją do pracy nad nim był edukacyjny system MINIX. I chociaż wiadomość zostawiona przez Torvaldsa na jednym z for internetowych może dzisiaj dziwić, to należy pamiętać, że w 1991 roku Internet był zupełnie innym miejscem.

Z raportu Linux Foundation wynika, że od momentu debiutu systemu operacyjnego wsparło go 13 tysięcy 500 deweloperów z 1300 firm. Niemalże stale ktoś coś poprawia i dodaje do OS-u coś od siebie. Wspierają go także największe firmy, takie jak Intel, Samsung, Red Hat, Linaro, IBM, SUSE, Google, Renesas, AMD, Texas Instruments i ARM.

Pod Linuksem działają strony internetowe, jest dostępny w smartwatchach, a do tego dzięki niemu dzieci uczą się programowania.

Więcej o 25 latach systemu operacyjnego Linux przeczytacie w raporcie tutaj

 

Źródło informacji: techcrunch

_____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...