zdjęcie prototypu wyświetlacza 4K od Samsunga

4K na 5,5 cala? Pomysł Samsunga na VR

Samsung zaprezentował ostatnio prototyp ekranu, który powinien niedługo zagościć w jego produktach. Tylko po co komu 4k w smartfonie?

zdjęcie prototypu wyświetlacza 4K od Samsunga

Jaka rozdzielczość w smartfonach jest najlepsza? Na to pytanie nie ma poprawnej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od urządzenia. Jednym wystarczy zwykłe HD, inni w pełni zadowolą się opcją FullHD, a jeszcze inni bez QHD nie tkną słuchawki nawet kijem. Każda z tych rozdzielczości ma swoje plusy i minusy, a trzeba pamiętać, że lepsza jakość może znacząco obniżyć czas pracy na baterii, a jednocześnie podbić cenę urządzenia.

Samsung przedstawił prototyp wyświetlacza, który przy przekątnej 5,5 cala oferuje rozdzielczość 4K. Żeby to trochę rozjaśnić, będziemy mieli do czynienia z zagęszczeniem pikseli na poziomie 806 ppi przy 3840×2160 px. Te wartości robią duże wrażenie. W tegorocznych flagowcach próżno szukać czegokolwiek, co choćby zbliżyłoby się do wartości zaproponowanych przez Samsunga. Jedynym konkurentem będzie tutaj Sony Xperia Z5 Premium, gdzie wartość ppi stoi na porównywalnym poziomie. Tylko tak właściwie po co się ścigać na rozdzielczości?

Odpowiedź wydaje się być oczywista. Chodzi o VR. Wirtualna rzeczywistość staje się faktem i obecnie każdy producent próbuje wycisnąć z niej jak najwięcej. Taki ekran umieszczony w smartfonie owszem może służyć do oglądania filmów w wysokiej jakości, ale nie oszukujmy się, przez większość czasu rozdzielczość prawdopodobnie będzie skalowana w dół do FullHD, by nie obciążać procesora. Ale nawet jeżeli tak będzie, to bateria zostanie przez taki wyświetlacz „pożarta”. I choć ekran Samsunga jest cały czas prototypem, to istnieje duża szansa, że zobaczymy go w kolejnych flagowcach. Jakość na tego typu wyświetlaczu ma być fenomenalna i trudno nie wierzyć słowom producenta, ale czy nie będzie to opatrzone sporymi niedogodnościami dla użytkowników?

Podczas prezentacji pochwalano się jeszcze technologią „Bio Blue”, której zadaniem jest eliminowanie niebieskiego światła emitowanego przez wyświetlacze. Samsung twierdzi, że udało mu się zredukować jego ilość z 32 do zaledwie 6 procent.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...