Archos 50 Power zdjęcie smartfona

Archos 50 Power zmierza do Polski

Kolejny smartfon francuskiego producenta zawita na naszym rynku. Czy oprócz pojemnej baterii Archos 50 Power ma coś jeszcze do zaoferowania?

Archos 50 Power zdjęcie smartfona

Ostatnio pisaliśmy dla was o tym, że do Polski wchodzą dwa smartfony producenta – Archos 50 Cobalt oraz 55 Cobalt Plus. I choć oba nie należały do urządzeń, które wymieniane są w pierwszej kolejności, gdy myślimy o zakupie smartfona, to jednak oferowały całkiem przyzwoitą specyfikację za niezbyt wygórowane pieniądze.

Podobnie wygląda sytuacja z Archos 50 Power. Jak sama nazwa wskazuje, najmocniejszym punktem specyfikacji urządzenia będzie jego moc, choć w tym wypadku nie mówimy o procesorze czy pamięci RAM. Chodzi o to, ile smartfon wytrzyma bez konieczności podłączania go do ładowarki. Wszystko dzięki akumulatorowi o pojemności 4000 mAh, który według zapewnień producenta ma zapewnić dwa pełne dni użytkowania. Patrząc na resztę specyfikacji Archos 50 Power, jesteśmy w stanie w to uwierzyć.

Archos 50 Power zdjęcie smartfona

Procesorem zarządzającym urządzeniem został czterordzeniowy MediaTek MT6735P (4×1,0 GHz, Cortex-A53) wspomagany przez układ graficzny Mali 720. Pamięć RAM to 2 GB, a na dane użytkownika dostępne będzie 16 GB (minus to co zajmie system – w tym wypadku Android 5.1 Lollipop). Jeżeli zabraknie nam miejsca na nowe zdjęcia czy pliki zawsze możemy skorzystać z karty microSD (do 32 GB/FAT32). Telefon obsługuje także dualSIM, ale jak pewnie zdążyliście się domyślić, nie skorzystamy wtedy z microSD.

Wyświetlacz IPS w Archos 50 Power ma przekątną 5 cali, a obraz wyświetla w rozdzielczości HD (1280×720 px). Nie zabrakło także miejsca na dwa aparaty. Ten główny ma matrycę 13 Mpix i diodę doświetlającą LED oraz pozwala na zapis plików w jakości 720p. Kamerka umieszczona na przednim panelu to tylko 2 Mpix i raczej trudno od niej wymagać… czegokolwiek. Jak widać smartfon należy raczej do kategorii średniaków, ale pojemny akumulator to jego wielki plus. Ile przyjdzie nam zapłacić za Archos 50 Power? Otóż producent informuje, że cena smartfona to 589 złotych, a do sprzedaży trafić ma w czerwcu.

Źródło: Archos
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...