500 milionów PlayStation

500 milionów PlayStation! Oto jak świętuje Sony

O tym, ze gracze na całym świecie uwielbiają konsolę Sony, wiedzieliśmy od dawna. Jednak skala, którą zaprezentował właśnie producent sprawiła, że zaczęliśmy przecierać oczy ze zdumienia. Otóż ponad 500 milionów PlayStation znalazło swoich nabywców na całym świecie. Zobaczcie, co w związku z tym ogromnym sukcesem przygotowało Sony.

500 milionów PlayStation

Historia konsoli od Sony sięga 1994 roku, kiedy to pod jego koniec na japońskim rynku zadebiutowało pierwsze PlayStation. Wtedy królowały jeszcze konsole z kartridżami, choć płyty CD stawały się coraz popularniejsze. Sony wyczuło potrzeby graczy, ale nie było pierwsze. Swój sukces zawdzięczają nie technologii, ale tytułom, które pojawiły się na pierwszej konsoli. Ridge Racer, Resident Evil, Tekken, Tomb Raider czy Metal Gear Solid. Z każdym rokiem fanów zaczęło przybywać, a tym samym sprzedaż samej konsoli stale rosła.

500 milionów PlayStation

Do dziś, sprzedano ponad 500 milionów PlayStation, a dokładniej 525, 3 miliona. Do wyniku wliczone zostały wszystkie konsole, które pojawiły się pod parasolem PlayStation, czyli nie tylko te główne, ale także PS One, Vita czy Vita TV. Samego PlayStation 4 sprzedało się od premiery ponad 80 milionów. Nie dziwne więc, że Sony postanowiło uczcić taką okazję wyjątkowym sprzętem. Do sprzedaży trafi bowiem limitowana edycja konsoli PlayStation 4 Pro.

Wielu producentów decyduje się na to, by dać wgląd w bebechy swoich urządzeń. Ten trend szczególnie dobrze widać na rynku smartfonów, gdzie ostatnio zrobiło tak HTC ze swoim U12+, czy Xiaomi z Mi 8 Explorer Edition. Sony także postanowiło pokazać, co takiego drzemie wewnątrz ich „czwórki”. Obudowa PlayStation 4 Pro wykonana ma być bowiem z półprzezroczystego ciemnogranatowego tworzywa, które pozwoli spojrzeć na to, co siedzi wewnątrz konsoli. Logotypy są w kolorze miedzianym, co bardzo ładnie kontrastuje się z resztą obudowy. Dodatkowo każdy ze sprzętów, który powstał by świętować 500 milionów PlayStation na rynku, będzie miał swój indywidualny numer. Ten znajdzie się na przedzie konsoli. Jeżeli nic się nie zmieni, to takich cudeniek do sprzedaży trafi 50 tysięcy.

Limitowana edycja PlayStation 4 Pro

Limitowana edycja PlayStation 4 Pro

Fanów powinno ucieszyć to, że Sony wprowadza kolejną już limitowaną edycję swojego urządzenia. Szczególnie tych, którzy myśleli o tym, żeby przesiąść się z normalnej wersji, na tą Pro. Ta wersja oferuje także sporej wielkości dysk, bo o pojemności aż 2 TB. W zestawie znajduje się także pasujący do design pad Dualshock4, PlayStation Camera, pionowa podstawka oraz zestaw słuchawkowy. Do tego jeszcze standardowy zestaw okablowania.

Cena zestawu limitowanego została ustalona w Europie na 499 euro, czyli lekko ponad 2100 złotych. Nie wiadomo niestety, czy ta konkretna wersja trafi na nasz rynek, a jeżeli tak, to w jakiej ilości. 50 tysięcy sztuk to jednak dość mało, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że konsole powinny trafić na cały świat. Przypuszczamy, że najwięksi fani będą polowali na taką wersję, a ci, którym się nie uda, będą szukali jej później na aukcjach. Tam cena będzie już sporo wyższa. Limitowana edycja PlayStation 4 Pro do sprzedaży ma trafić z dniem 24 sierpnia.

Konsole oraz gry na PlayStation 4 znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...