gameplay Red Dead Redemption 2

Gameplay Red Dead Redemption 2 i opad szczęki

Dziś zaprezentowano w końcu gameplay Red Dead Redemption 2 i trzeba przyznać, że było na co czekać. Do tej pory mogliśmy oglądać tylko zrzuty ekranowe oraz trailer, który nie pokazywał nawet fragmentu rozgrywki. Fani na całym świecie mają ogromne wymagania, bo i Rockstar mocno rozbudził we wszystkich nadzieje. Udało im się utrzymać poziom?

gameplay Red Dead Redemption 2

Osiem lat temu, wielu graczy zasiadło przed swoimi konsolami i przeniosło się na Dziki Zachód, spędzając tam kilkadziesiąt godzin. Wszystkim zdawało się, że po ogromnym sukcesie pierwszej części, kolejna pojawi się bardzo szybko. Tymczasem gracze dostali „tylko” dodatek, a na pełnoprawną kontynuację przyszło wszystkim poczekać bardzo długo. I dziś możemy to powiedzieć wprost – warto było czekać. Rockstar ma nasze pełne zaufanie, a po pokazaniu rozgrywki, coraz trudniej czekać do połowy października na premierę gry.

Gameplay Red Dead Redemption 2

Gameplay Red Dead Redemption 2 nie jest może przesadnie długi, bo udostępniono zaledwie około 6 minut z czego część to animacja, ale to wystarczyło by rozgrzać fanów. Wygląda na to, że wszystkie zapowiedzi studia zostaną spełnione. Ostatnio pisaliśmy dla was, jak miedzy innymi mają zachowywać się NPC i to co padło z ust przedstawicieli Rockstar, widać doskonale na materiale. Środowisko reaguje na gracza w różny, ale naturalny sposób. Nie musi on wszystkiego rozwiązywać siłowo, bo czasem wystarczy po prostu odwrócić wzrok. Zapewne będzie to miało także wpływ na całą oś fabularną, co cieszy jeszcze bardziej, bo tytuł będzie można przechodzić wielokrotnie.

Nie powinniśmy się też obawiać, że na Dzikim Zachodzie zabraknie nam zajęć. Gameplay Red Dead Redemption 2 pokazuje nie tylko codzienność głównego bohatera, ale także bardziej widowiskowe akcje. Możemy przyjrzeć się, jak wygląda napad na pociąg czy sprawdzić jego „szybkostrzelność”. Do tego dochodzą jeszcze aktywności poboczne, jak polowania czy… łowieni ryb. Interakcje z NPC-ami robią ogromne wrażenie. Podobnie jak wykreowane przez studio lokacje. Teren wygląda fenomenalnie, a jak przyjrzymy się szczegółom, to widać ile pracy poświęcono na nawet najmniejsze detale. Końska grzywa rusza się na wietrze, a ubranie bohatera brudzi w zależności od tego, jak upada.

Jak długo jeszcze?

Wielka szkoda, że zdecydowano się jedynie na udostępnienie tak krótkiego materiału, bo chciałoby się zobaczyć przynajmniej jedną misję. Jednak to i tak dobry znak, bo oznacza, że kampania promocyjna ruszyła pełną parą. W związku z tym w ciągu kilku najbliższych miesięcy z całą pewnością Rockstar dostarczy nam jeszcze całą górę materiału. Takie podgrzewanie atmosfery działa czasem na niekorzyść produkcji, ale w przypadku Red Dead Redemption 2 nie mamy się chyba czego obawiać.

Premiera Red Dead Redemption 2 zapowiedziana jest na 26 października. Produkcja trafi w pierwszej kolejności do posiadaczy konsol Xbox One oraz PlayStation 4. Pojawiły się także plotki, że gra może pojawić się na PC-tach, ale na razie nie znalazły one żadnego potwierdzenia.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Rockstar / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...