Acer Liquid Zest Plus z niedorzecznie wielką baterią

Pojemna bateria zapewnia dłuższe życie, ale nakłada też pewne ograniczenia. Przykładem jest Acer Liquid Zest Plus.

liquidzest 750x300

Podczas konferencji prasowej next@acer, która odbyła się w Nowym Jorku producent pokazał kilka ciekawych rozwiązać. Jednym z nich był Chromebook 14 for Work chrakteryzujący się wyjątkowymi właściwościami jeżeli chodzi o odporność. Kolejnym urządzeniem był smartfon o wyjątkowo niezrozumiałej nazwie Liquid Zest Plus. Na szczęście nadrabia on specyfikacją, a przynajmniej częściowo.

Smartfony cierpią na przypadłość krótkiego życia na jednym ładowaniu. W przypadku ciągłego używania przesyłu danych czy łączności Wi-Fi, możemy zapomnieć o tym, żeby telefon przeżył dłużej niż jeden, góra półtora dnia. Acer częściowo postanowił rozwiązać ten problem i choć nie jest pierwszym producentem, który umieszcza duży akumulator w swoich urządzeniu, to Liquid Zest Pro ma szansę przyciągnąć do siebie nowych klientów.

liquidzest 750x300 1

Po pierwsze, nowy smartfon Acera jest stosunkowo duży. Wyświetlacz ma przekątną 5,5 cala i wykonano go w technologii IPS. Rozczarowaniem może być tutaj rozdzielczość, bo o FullHD możemy zapomnieć. To tylko 1280×720 px, które może trochę rozczarować, szczególnie przy tak dużym ekranie. Ma to jednak swoje plusy, bo słuchawka będzie pożerała przez to mniej energii, a co za tym idzie, pożyje dłużej. Z całą pewnością pomoże w tym akumulator, którego pojemność robi wrażenie.

Bateria Acer Liquid Zest Plus ma bowiem aż 5000 mAh, co według zapewnień producenta powinno zapewnić pracę do trzech dni. Jeżeli tak w rzeczywistości będzie, na smartfona znajdzie się sporo chętnych. Niestety, ale reszta specyfikacji nie powala. Procesorem najpewniej będzie któryś z rodziny MediaTeków lub jeden z niższych Snapdragonów. 2 GB RAM oraz 16 GB ROM to standard dla średniej półki. Na uwagę zasługuje aparat główny, gdzie matryca ma 13 Mpix, a dodatkowo wyposażono go w potrójny autofocus oparty na detekcji kontrastu, twarzy oraz laserowym pomiarze.

Za smartfona przyjdzie nam zapłacić około 250 dolarów, a do sprzedaży trafić ma w maju/czerwcu.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...