Acer Liquid Zest Plus z niedorzecznie wielką baterią

Pojemna bateria zapewnia dłuższe życie, ale nakłada też pewne ograniczenia. Przykładem jest Acer Liquid Zest Plus.

liquidzest 750x300

Podczas konferencji prasowej next@acer, która odbyła się w Nowym Jorku producent pokazał kilka ciekawych rozwiązać. Jednym z nich był Chromebook 14 for Work chrakteryzujący się wyjątkowymi właściwościami jeżeli chodzi o odporność. Kolejnym urządzeniem był smartfon o wyjątkowo niezrozumiałej nazwie Liquid Zest Plus. Na szczęście nadrabia on specyfikacją, a przynajmniej częściowo.

Smartfony cierpią na przypadłość krótkiego życia na jednym ładowaniu. W przypadku ciągłego używania przesyłu danych czy łączności Wi-Fi, możemy zapomnieć o tym, żeby telefon przeżył dłużej niż jeden, góra półtora dnia. Acer częściowo postanowił rozwiązać ten problem i choć nie jest pierwszym producentem, który umieszcza duży akumulator w swoich urządzeniu, to Liquid Zest Pro ma szansę przyciągnąć do siebie nowych klientów.

liquidzest 750x300 1

Po pierwsze, nowy smartfon Acera jest stosunkowo duży. Wyświetlacz ma przekątną 5,5 cala i wykonano go w technologii IPS. Rozczarowaniem może być tutaj rozdzielczość, bo o FullHD możemy zapomnieć. To tylko 1280×720 px, które może trochę rozczarować, szczególnie przy tak dużym ekranie. Ma to jednak swoje plusy, bo słuchawka będzie pożerała przez to mniej energii, a co za tym idzie, pożyje dłużej. Z całą pewnością pomoże w tym akumulator, którego pojemność robi wrażenie.

Bateria Acer Liquid Zest Plus ma bowiem aż 5000 mAh, co według zapewnień producenta powinno zapewnić pracę do trzech dni. Jeżeli tak w rzeczywistości będzie, na smartfona znajdzie się sporo chętnych. Niestety, ale reszta specyfikacji nie powala. Procesorem najpewniej będzie któryś z rodziny MediaTeków lub jeden z niższych Snapdragonów. 2 GB RAM oraz 16 GB ROM to standard dla średniej półki. Na uwagę zasługuje aparat główny, gdzie matryca ma 13 Mpix, a dodatkowo wyposażono go w potrójny autofocus oparty na detekcji kontrastu, twarzy oraz laserowym pomiarze.

Za smartfona przyjdzie nam zapłacić około 250 dolarów, a do sprzedaży trafić ma w maju/czerwcu.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...