You are here
Acer na IFA 2017 — All-in-One i hybrydy zachwycają artykuły News 

Acer na IFA 2017 — All-in-One i hybrydy zachwycają

Acer na IFA 2017 zaprezentował kilka nowości, z których najmocniejszym akcentem będą modele komputerów Aspire S24 oraz hybryda Switch 7 Black Edition. Nie mniej, warto sprawdzić także pozostałe premiery.

Acer na IFA 2017

Oficjalne rozpoczęcie tegorocznych targów IFA odbędzie się dopiero za dwa dni, ale jak wspomniałem przy okazji tekstu o nowościach Philipsa, producenci już dziś zaczynają bombardować prasę informacjami o swoich świeżynkach wydawniczych. Jako że wśród wystawców nie mogło zabraknąć firmy Acer, chciałbym podzielić się z wami kilkoma informacjami związanymi z premierą urządzeń…

All-in-One Acer na IFA 2017

Pierwszym komputerem, na jaki chciałbym zwrócić uwagę, jest Aspire S24, czyli jednostka typu AiO, która jest zarazem najsmuklejszą propozycją w ofercie producenta. Czy S24 coś wam przypomina? Słusznie, sprzęt wydaje się stanowić konkurencję dla Surface Studio od Microsoftu, dodam — atrakcyjniejszą cenowo konkurencje, gdyż za sprzęt zapłacimy “jedynie” 999 euro. Rzeczony model trafi na półki sklepowe już w listopadzie.

Aspire S24 cechuje obecność 23,8-calowego wyświetlacza, który zamknięto w obudowie wykorzystującej niemal niezauważalne ramki okalające wyświetlacz. Konstrukcja jest naprawdę smukła, gdyż jej grubość wynosi zaledwie 5,97 mm. Ekran to potężny IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD.

Nad wydajnością jednostki czuwać będzie ósma generacja procesorów Intel Core (opcjonalnie z obecnością Intel Optane), szybki dysk SSD o pojemności 256 GB oraz wolniejszy, ale niezbędny talerzowy HDD o pojemności 2 TB. Producent nie zapomniał o implementacji dwuzakresowego Wi-Fi oraz systemu Dolby Audio Premium 2.1 wykorzystującego technologię Acer TrueHarmony.

Acer na IFA 2017 prezentuje Switch 7 Black Edition

Acer na IFA 2017

Drugą nowością, której udało się mnie zainteresować, jest stylowa hybryda powstała z myślą o profesjonalistach. Mamy tutaj dedykowaną kartę graficzną oraz pasywne chłodzenie. Tak — pasywnie (za pomocą chłodzenia cieczą Dual LiquidLoop), co stanowi prawdziwą nowość. Za odpowiednim poziomem wydajności czuwać będzie jednostką Intel Core i7 ósmej generacji oraz grafika NVIDIA GeForce MX150. Sprzęt należy do tych naprawdę mobilnych, co udowadnia jego waga równa 1,15 kg oraz aluminiowa obudowa odporna na zarysowania. Świetnie prezentuje się również podpórka, która pozwoli ustawić urządzenie pod konkretne wymagania. Warto odnotować, że działa ona “automatycznie”.

Istotnym elementem komputera pokazanego przez firmę Acer na IFA 2017 jest 13,5-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 2256 x 1504 pikseli. W zestawie sprzedażowym pojawił się również rysik Wacom EMR, zapewniający siłę nacisku rozpoznającą 4096 punktów. Podoba mi się również to, że w Switch 7 Black Edition znajduje się optyczny czytnik linii papilarnych, co pozwala na odblokowywanie komputera w stosunkowo krótkim czasie.

Urządzenie pojawi się w sklepach już w grudniu. Ceny zaczynają się od kwoty 1999 euro.

Inne nowości

Poza opisanymi komputerami Acer pokazał także Swift 5 (smukły notebook dla aktywnych) oraz Spin 5 (konwertowalne urządzenie dedykowane typowemu użytkowaniu — muzyka, filmy, internet). Urządzenia wizualnie prezentują się naprawdę ciekawie, dlatego nie możemy doczekać się możliwości ich własnoręcznego przebadania.

Źródło: Acer

Related posts

Leave a Comment