You are here
Acer Predator Z850 – projektor dla gracza Sprzęt 

Acer Predator Z850 – projektor dla gracza

Szerokokątny obiektyw i krótki rzut, czyli nowy projektor Acer Predator Z850.

 
PredatorZ850 750x300
 
To wyjątkowo dobry początek roku dla Acera. Ostatnie targi CES przyniosły producentowi nagrodę za innowacyjny produkt, który trafić ma do sprzedaży za kilka miesięcy. Mowa oczywiście o projektorze z serii Predator, którego możliwości przyprawią graczy o szybsze bicie serca. Choć ostrzegamy, tanio nie będzie.
 
Najważniejszą informacją wydaje się być ta o rozdzielczości wyświetlanego na ścianie obrazu. Dostajemy bowiem 1920×720 px, a sam projektor możemy ustawić w odległości już 47 centymetrów od powierzchni, na którą będzie rzucany obraz. Dzięki specjalnemu obiektywowi, widz dostanie obraz o 50% szerszym kącie widzenia, niż w tradycyjnych projektorach wyświetlających w proporcjach 16:9. Znacznie powiększy to peryferyjny kąt widzenia, a tym samym może dać realną przewagę podczas rozgrywki.
 
http://www.youtube.com/watch?v=MGG3qBTmoNA
 
Jaką przekątną uzyskamy, gdy ustawimy projektor tak blisko ściany? Zaskakująco dużą, bo aż 120 cali. Predator Z850 jest też względnie mobilnym urządzeniem. Wyposażony w regulowane stopki pozwoli na szybkie ustawienie, a opcja automatycznego wyłączania po upływie zadanego czasu też może okazać się przydatna. Dodatkowo nie musimy czekać aż sprzęt ostygnie. Od razu po wyłączeniu możemy zabierać go ze sobą.
Jasność, dzięki zamontowanej wewnątrz laserowej diodzie, pozwala na wyświetlanie obrazu na poziomie 3000 ANSI lumenów. Współczynnik kontrastu to aż 100000:1, co oznacza, że nawet przy dużych rozmiarach odwzorowanie barwne będzie stało na wysokim poziomie. Żywotność diody określono na 30 000 godzin. Dodatkowo Acer wykorzystał w projektorze technologię ColorBoost3D, która podczas wyświetlania obrazów trójwymiarowych (2D również) poprawia wygląd kolorów. Inną funkcją jest ColorSafe II, które odpowiada za reprodukcję kolorów w zależności od stopnia zużycia źródła światła.
Projektor Acer Predator Z850 wygląda nieziemsko, ale jego cena jest zaporowa. Przynajmniej dla większości użytkowników. Za urządzenie będziemy musieli zapłacić 24 999 złotych. Chętni będą mogli kupić sprzęt w trzecim kwartale tego roku.
Źródło: Acer
Fot: jw.
________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment