10WinUpda750x300

Nadchodząca aktualizacja Windows 10 – znamy szczegóły

Microsoft udostępnił wczoraj kolejny już z kolei build (14316) Windows 10 z kanału Insider Preview. Dzięki niemu wiemy już, czego można oczekiwać po nadchodzącym „letnim” uaktualnieniu systemu.

10WinUpda750x300

Podczas minionej konferencji Microsoft poinformował dziennikarzy o planach związanych z aktualizacją okienek. Właściwie zostało wymienionych kilka składników mających znaleźć się w „anniversary update”, a więc paczce funkcji, która trafi do użytkowników Windows 10 już latem. To jednak nic przy tym, czego dowiedzieliśmy się z wczorajszego wpisu na oficjalnym blogu Windowsa, opisującego zmiany w systemie z kanału Insider.

Do rzeczy,

Pracownicy firmy nie próżnują i udowadnia to pokaźna lista usprawnień, jakie znalazły się w buildzie oznaczonym numerami 13316. Postanowiłem zebrać najważniejsze z punktu widzenia usera i przedstawić je naszym czytelnikom, czyli Wam. Dlaczego nie opowiem o wszystkich? Zapewniam, że elementy dedykowane deweloperom nie są w zasięgu waszych, a często nawet i moich zainteresowań.

Cortana

Wirtualna asystentka Microsoftu to prawdziwe oczko w głowie. Nic dziwnego, jej możliwości budzą uznanie, a trzeba dodać, że firma stale ją usprawnia. W najnowszym Windows 10 Insider Preview znajdziemy takie bonusy jak, informowanie o niskim stanie baterii, opcje „znajdź mój telefon” oraz dzielenie się mapami. O wzroście stabilności wspominać nie warto, gdyż powinno to być stałym punktem wymienianym w chronologu każdej aktualizacji.

Rozszerzenia w EDGE

10WinUpdaaay

Gigant z Redmond postanowił udoskonalić obecne już rozszerzenia oraz dodać kilka nowych (Pin It

Button oraz OneNote Clipper). Jak widać firma nie odpuszcza i stale pracuje nad rozwojem elementu, z którego słynie konkurencja w postaci Chrome oraz Firefoxa.

Skype

Microsoft udostępnił nową wersję Skypa, która nosi miano uniwersalnej, o czym szerzej możecie przeczytać na blogu usługi

Interfejs

Tutaj zmian jest chyba najwięcej. Pierwsza, która rzuci się w oczy tuż po uruchomieniu systemu to możliwość zmiany kolorystyki Windowsa na ciemny. Czyżby chęć ujednolicenia motywów z tymi znanymi z mobilnej edycji OS-? Tak podejrzewam.

10WinUpdaaa

Usprawnienia doczekało się też centrum powiadomień. Od teraz otrzymując notyfikacje aplikacji możemy nadawać im priorytet (wysoki, niski, normalny). Te dotyczące jednego produkty zostaną połączone co powinno wpłynąć pozytywnie na całokształt interakcji.

Nie mogło zabraknąć, jakże popularnych w dzisiejszym świecie emotek. Najnowszy zestaw ma być zabawniejszy, dokładniejszy, a co istotne – poprawny politycznie. Czarnoskóra buźka? To nie powinno nas dziwić.

To tylko kilka z wielu zmian, jakie dotknęły platformę systemową Microsoftu, jednak nawet zawężenie listy do tych najważniejszych pokazuje, że firma traktuje swój OS niezwykle poważnie. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że mówimy o wersji rozwojowej przeznaczonej dla testerów. Końcowy kształt poszczególnych opcji, ustawień, a nawet aplikacji może (lub nie) znacząco odbiegać od tego, co prezentuje system z Insider Preview.

10WinUpdae

Pamiętajcie jednak, że przystępując do wspomnianego programu możecie spotkać się z wieloma błędami, nieoczekiwanymi zamknięciami aplikacji, utratą plików, a co gorsza – zniszczenia urządzenia. Tak, Microsoft ostrzega, że korzystanie z wersji rozwojowych może skończyć się dla naszego komputera tragicznie. Mimo to rzesza userów z entuzjazmem instaluje kolejne buildy, nie przejmując się zagrożeniami. Cóż, rozumiem ich po części, gdyż do niedawna sama należałem do zagorzałych testerów wszystkich możliwych platform – teraz z racji ograniczonego czasu, sprawdzam nowości tylko na potrzeby pracy, choć i to bywa niebezpieczne. Ryzyko zawodowe? Tak, ale pomyślcie, co mają powiedzieć górnicy. Więc – do odważnych świat należy.

Źródło: Blogs.windows.com.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym również recenzowany właśnie model. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...