You are here
Acer stawia na Chromebooki, czyli dwie 13 i 15 artykuły News 

Acer stawia na Chromebooki, czyli dwie 13 i 15

Chromebooki to jedno z ciekawszych urządzeń, które można dostać na rynku. Sprawdza się idealnie w pracach biurowych i zwykłych, domowych działaniach. Nie powinno więc dziwić, że Acer postanowił dodać do swojego portfolio nowe modele. Oto Chromebook 13 i 15, a każdy w dwóch intrygujących wariantach.

Acer Chromebook 13 Spin

Acer pochwalił się na konferencji, że ich seria Chromebooków cieszy się na całym świecie wielką popularnością, która jak można przypuszczać, przełożyła się na satysfakcjonującą sprzedaż. Urządzenia wykorzystywane są nie tylko w biurach i domach, ale także znalazły zastosowanie w edukacji. Nie dziwne, bo przecież oparte na Chrome OS sprzęty są intuicyjne w obsłudze, a co więcej, praktycznie bezproblemowe. Teraz przyszła pora na dwa nowe urządzenia, a każde w wersji Spin.

Chromebooki numer 13 oraz 13 Spin

Oba modele mają taką samą przekątną ekranu, która wynosi 13,5’’, a obraz wyświetla w rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 3:2. Ekran będzie oczywiście dotykowy. Aluminiowa obudowa nie ma na sobie praktycznie żadnych charakterystycznych udziwnień. Jedyne co możemy zaobserwować to logo Chrome oraz Acer. Wszystko wygląda bardzo gustownie i jednocześnie nowocześnie.

Na pokładzie znalazło się miejsce na procesory Intel Core ósmej generacji (i3 lub i5), a jeżeli chodzi o pamięć RAM to będą mogły obsługiwać jej aż do 16GB. Przestrzeń na dane w zależności od wybranej opcji będzie wynosiła 32, 64 lub 128 GB. Świetnym rozwiązaniem jest wersja Spin, która dzięki zawiasom pozwala obrócić ekran o 360 stopni i korzystać z urządzenia jak z tabletu. Dodatkowo wybierając Spin mamy otrzymać dedykowany stylu do obsługi Chromebooka.

Jeżeli chodzi o ceny oraz dostępność, to nie wiadomo jeszcze kiedy pojawić ma się na naszym rynku Chromebook 13, ale wersję Spin kupimy w czwartym kwartale tego roku. Cena wahać się będzie od 2799 złotych do aż 3699. Nie jest to tanio, ale specyfikacja jest tego warta. Szczególnie, że dostaniemy urządzenia, które po prostu działają.

Chromebook 15 i Chromebook 15 Spin

Większe wersje urządzenia będą tańsze, a dzięki pojemnej baterii mają wytrzymać do 13 godzin ciągłej pracy. Wyświetlacze IPS o przekątnej 15,6’’ wyświetlały będą obraz w rozdzielczości Full HD i proporcji 16:9. Procesorami zarządzającymi będą tutaj Intel Celeron N3450/N3350 w normalnej wersji, a w Spin dodatkowo pojawi się jeszcze opcja Pentium N420. Jeżeli chodzi o pamięć RAM będzie to do 8 GB DDR4. Jeżeli chodzi o ilość miejsca na dane to maksymalnie możemy liczyć na 64GB eMMC.

Acer Chromebook 15 Spin

Oba sprzęty pojawią się w czwartym kwartale 2018 roku. Chromebook 15 będzie kosztował od 1559 do 2099 złotych w zależności od wariantu. Chromebook 15 Spin to już wydatek od 1699 do 2199 złotych.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że urządzenia będą działały pod kontrolą Chrome OS. Jeżeli więc szukamy sprzętu, który ma nam służyć na co dzień i dodatkowo nie będzie sprawiał większych problemów, warto zainteresować się nowymi Chromebookami od Acera.

Po najnowsze urządzenia zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Acer Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment