You are here
Acer Swift 5 lżejszy niż butelka wody artykuły News 

Acer Swift 5 lżejszy niż butelka wody

Wczorajsza konferencja Next Acer przyniosła kilka interesujących nowości. Wśród nich znalazło się miejsce także na sprzęty, które nie są skierowane tylko do graczy. Jednym z nich jest nowy Acer Swift 5 o większym niż dotychczas rozmiarze, ale wagę udało mu się utrzymać na niesamowitym poziomie.

Acer Swift 5

Poprzednia wersja modelu, której ekran miał przekątną 14’’ i osiągnął niemały sukces, choć równie nie mało kosztował. Widać jednak, że skoro znaleźli się fani, to nie należy ubijać urządzenia, a dać im to, czego oczekują. I tak właśnie się stało, no nowa wersja ultrabooka wygląda przepięknie, a dodatkowo ma na pokładzie naprawdę mocne podzespoły.

Acer Swift 5

Zacznijmy jednak od wyglądu. To bardzo minimalistyczny design, ale ma swój niezaprzeczalny urok. Jednokolorowa obudowa wykonana została ze stopów magnezu oraz litu. Dzięki temu udało się producentowi utrzymać wagę urządzenia, która w przypadku sprzętów przenośnych, jest jednym z najważniejszych czynników. Acer Swift 5 ma ważyć mniej niż kilogram, czyli tyle ile średniej wielkości butelka na wodę lub gruba książka. Jeżeli zależy nam na mobilności, to będziemy mieli pewność, że nosząc ze sobą ultrabooka nie zmęczymy się za bardzo.

Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie użytkownik będzie podpierał się dłońmi o obudowę sprzętu, wykorzystano stopy magnezu oraz aluminium. Nie powinniśmy się więc martwić o to, że lekka obudowa się odkształci, jeżeli będziemy intensywnie z urządzenia korzystać. Cieszy to, że mimo zwiększonej przekątnej ekranu, która teraz ma 15,6’’. Wyświetlacz będzie wykonany w technologii IPS i oferował będzie rozdzielczość FullHD. Ramki wokół mają niecałe 6 milimetrów, a stosunek ekranu w stosunku do „opakowania” to 87,6%. To robi wrażenie. Dodatkowo zastosowano technologię Acer Bluelight Shild, która ma za zadanie zmniejszać emisję niebieskiego światła oraz Acer Color Intelligence mające dostosowywać jasność oraz nasycenie barw. Wszystko w czasie rzeczywistym.

Specyfikacja

Oczywiście Acer Swift 5 pojawi się w kilku różnych konfiguracjach, ale w każdej powinien dawać satysfakcjonujący efekt klientowi. Procesorem ma być bowiem najnowszy Intel Core, który będzie wspierany pamięcią RAM do 16GB DDR4. Dysk SSD będzie mógł mieć 1TB. Pojawią się oczywiście porty USB 3.1 (Typ-C Gen 2), dwa USB 3.1 typu A, HDMI oraz czytnik kart SD. Jeżeli chodzi o połączenia internetowe to na pokładzie będzie Intel® Wireless-AC 9560 2×2 802.11ac.

Czytnik linii papilarnych umieszczony poniżej podświetlanej klawiatury będzie obsługiwał funkcję Windows Hallo. To, że Acer nie zapomniał o Swift i postanowił go odświeżyć, powinno ucieszyć tych, którym brakowało sprzętów z dużymi ekranami (15 cali to przecież nie mało), ale nie chcieli nosić ze czegoś ciężkiego. Niestety, ale nie podano jeszcze ile Swift 5 będzie kosztował, ani kiedy zawita do Polski. Miejmy nadzieję, że nastąpi to niedługo, a cena nie zwali nas z nóg, choć tanio raczej nie będzie.

Po nowe urządzenia i laptopy zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Acer informacje prasowe

Related posts

Leave a Comment