Eternal Lords – nowy dodatek do Age of Wonders III od jutra w sklepach!

Od jutra w sklepach i m. in. na Steamie będzie można nabyć drugi dodatek do naprawdę niezłej strategii turowej firmy Triumph Software – Age of Wonders III. Rozszerzenie wygląda na udane i zawiera dużo odświeżających rozgrywkę nowości.

„Etenal Lords” jest drugim z kolei dodatkiem (pierwszym było „Golden Realms”) i wygląda na to, że przejawia ambicje do tego, aby sporo namieszać w świecie gry. Najważniejszą nowalią wydaje się wprowadzenie w rozgrywkach multiplayer opcji play by e-mail (podobną rzecz próbowano zaimplementować we „Władcy pierścieni: Bitwa o Śródziemie”) pozwalającej staczać walki z przeciwnikami w dużym odstępie czasowym – gracz przeprowadza swe tury w dowolnej chwili, następnie info o swoich posunięciach przesyła na serwery, gdy to samo zrobi przeciwnik dane są konfrontowane. Ma to stanowić remedium na główną bolączkę sieciowych strategii turowych – konieczność poświęcenia, w tradycyjnym sposobie rozgrywek, wielu godzin na pojedynczą sesję.

Nowa odsłona wprowadzi też oczywiście nowe rasy – tygrysoludzkich Tigranów oraz lodowych Frostlingów. Przy tworzeniu tych pierwszych autorzy gry inspiracje czerpali, jak się wydaje, głównie ze starożytnego Egiptu, Tigranowie szczycą się m. in. bardzo szybką jednostką specjalną, przy czym prezentują się dość malowniczo, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę monumentalne budowle, jakie wznoszą w swoim królestwie. Frostlingowie wzorowani są na ludach nordyckich z czasów łupieżczych wypraw słynnych drużyn Wikingów. W skrócie można powiedzieć, że są panami lodu (z którego, nomen omen, także tworzą swe budowle) i jest to frakcja bardzo ofensywnie nastawiona. Bohater, którego losy staną się naszymi w świecie gry, pochodzi właśnie z tego ludu.

Pojawią się też tytułowi nekromanci, których umiejętności będą dostępne jako siódma specjalizacja przywódcy. Wieczni Lordowie będą mogli przysyłać chmary umarlaków, konwertować w pewnych określonych warunkach wrogie jednostki na swoją stronę, czy też przemieniać miasta w nekropolie pełne żywych trupów. Zapowiada się całkiem przyjemna rozgrywka.

źródło: pcgamer.com.

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...