Agent od Rockstar

Agent od Rockstar nie powstanie?

Rockstar jest obecnie na fali wznoszącej. Wypuszczone ostatnio Red Dead Redemption 2 przyciąga przed ekrany konsol miliony użytkowników. Gracze spędzają długie godziny na Dzikim Zachodzie i wygląda na to, że nie mają zamiaru przestać. Niestety, ale pewnie nie udadzą się oni do Ameryki z lat 70-tych, bo Agent od Rockstar prawdopodobnie nigdy się nie pojawi.

Agent od Rockstar

Dużej części graczy Rockstar kojarzy się jednoznacznie z dwoma tytułami. Jednym z nich jest oczywiście Red Dead Redemption, które doczekało się jedynie dwóch odsłon i ciekawego dodatku, gdzie pierwsze skrzypce grały zombie. Kolejną dobrze rozpoznawalną serią jest oczywiście Grand Theft Auto, które od samego początku swojej obecności na rynku zaczęło wywoływać spore kontrowersje. W końcu wcielaliśmy się w przestępcę, a bonusy zbieraliśmy np. przejeżdżając ludzi. Za kontrowersjami poszły oczywiście duże pieniądze.

Agent od Rockstar

Duże pieniądze, które zaczęło generować GTA (oraz Red Dead Redemption 2 oczywiście, choć to dopiero ostatnio), musiały przełożyć się na to, jak firma będzie podchodziła do produkcji kolejnych swoich tytułów. Rockstar ma ich w zanadrzu trochę. Przecież studia należące do firmy wypuściły między innymi wyścigi Midtown Club, Earthworm Jim 3D, Manhunt, L.A. Noire czy Max Payne 3. Każdy z tych tytułów czymś się wyróżniał. Jeżeli jednak pomyślimy o Rockstar, to pierwsze co nasuwa się nam na myśl, to widok z trzeciej perspektywy.

Tego postrzegania nie zmieniło to, że zarówno Grand Theft Auto V (w wersji na PC oraz późniejsze remastery na konsole), jak i ostatnie Red Dead Redemption pozwalało na grę z perspektywy pierwszej osoby. Rockstar to także otwarty świat o ogromnej wielkości, który nieraz potrafi przytłoczyć swoim ogromem. Tym bardziej zaczynamy żałować, że Agent do Rockstar może nigdy nie powstać. Jeżeli nie słyszeliście nigdy o tej produkcji, nie musicie się przejmować, bo nie jesteście w mniejszości. Developer zapowiedział tytuł jeszcze w erze PlayStation 3, a stało się to na targach E3 w 2009 roku. Ciekawe jest to, że Agent miał trafić na konsole już rok później. Tymczasem mamy 2018 i gry na rynku dalej nie ma.

Jak umierają gry?

Agent od Rockstar miał rozgrywać się w latach 70-tych, a w tle rozgrywałby się rzeczy związane z Zimną Wojną. Szczegółowa fabuła nigdy nie była ujawniona, ale wiadomo, że gracz wcielałby się w postać tytułowego agenta, a sama gra miałaby otwarty świat. Kiedy ogłaszano tytuł wiele wskazywało na to, że faktycznie on powstanie. W sieci można znaleźć nawet fragmenty gameplay’u. Widać na nim, jak wiele pracy tytuł jeszcze wymagał. Agent od Rockstar miał być tytułem ekskluzywnym na platformę Sony, ale z czasem musiało zdarzyć się to, co się zdarzyło.

Sukcesy innych produkcji i mocno rozwijające się rozgrywki sieciowe sprawiły, że prawdopodobnie spora część pracowników studia Rockstar North została oddelegowana do innych zadań. Do takich, które przynosiły już zyski, a mogły jeszcze większe. W końcu każde nowe IP to w jakimś stopniu ryzyko. I nie ma tutaj znaczenia, że tworzy je sprawdzone studio z uznaniem na rynku. O wiele łatwiej wypromować coś, co ma już rzesze fanów, którzy na dodatek czekają na kontynuację.

Bully 2

Agent od Rockstar zapewne nigdy się nie pojawi, a przemawia za tym… znak patentowy. Wraz z pracami nad tytułem firma zastrzegła go i odnawiała w urzędzie jeszcze w 2013 oraz 2016. Teraz poinformowano, że takiego przedłużenia już nie będzie. To dość jednoznaczna informacja dla wszystkich, którzy jednak czekali na kolejny tytuł z otwartym światem. Oczywiście zawsze istnieje cień szansy na to, że Rockstar po prostu zdecydował się na zmianę nazwy swojej produkcji, ale patrząc na to, jaki sukces firma osiągnęła z markami GTA oraz Red Dead, to mało prawdopodobne.

Chodzą jednak pogłoski, że developer pracuje nad kontynuacją Bully. Oczywiście mogą to być tylko plotki, bo przecież kolejna odsłona GTA sama się nie zrobi. Choć uważamy, że lekka zmiana by się jednak przydała, a samo Bully 2 byłoby dobrym posunięciem.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: WccfTech / Rockstar

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....