Ile zarobiło Red Dead Redemption 2? Nie jest źle.

Pierwsze dni po premierze ostatniego dziecka od Rockstar, przyszedł czas na podsumowania. W końcu tak wyczekiwania przez wszystkich produkcji po prostu musiała przynieść dużo pieniędzy. I tak się stało, choć nie padł światowy rekord. Ile zarobiło Red Dead Redemption 2 od premiery?

ile zarobiło red dead redemption 2

Hype panujący przed premierą Red Dead Redemption 2 zwiastował to, na co teraz dostaliśmy potwierdzenie. Produkcja od Rockstar sprzedała się fenomenalnie w ciągu otwierającego weekendu. Nie jest to wielkie zaskoczenie, ale takie informacje bardzo cieszą. W końcu pokazują, jak dużo osób ma jeszcze ochotę na gry skrojone pod single player.

Ile zarobiło Red Dead Redemption 2?

Odpowiedź na pytanie ile zarobiło Red Dead Redemption 2 może być tylko jedna. Dużo. Bardzo dużo. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała na rynku 26 października, a wyniki pochodzą raptem z trzech pierwszych dni i przedsprzedaży. Ta ostatnia także musiała dołożyć swoją cegiełkę, bo ilość wersji w jakich pojawił się Red Dead Redemption 2 była całkiem spora.

Od swojego debiutu Red Dead Redemption 2 zarobiło 725 milionów dolarów. Według Take-Two, czyli wydawcy gry, jest to drugie tak wielkie otwarcie w historii branży gier wideo. Pierwszym z nich było Grand Theft Auto V, czyli także produkcja ze stajni Rockstar. Miejska przygoda wygenerowała okrągły miliard w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży, ale też zadebiutowała wcześniej, bo we wtorek, a nie w piątek. Trudno ocenić, czy Dziki Zachód w wydaniu Rockstar także dobiłby do miliarda, gdy pojawił się wcześniej, ale raczej nie. Tytuł celuje w zupełnie inną grupę odbiorców.

Będą kolejne części?

Sukces komercyjny Red Dead Redemption 2 był raczej przesądzony. Rockstar rzadko kiedy zawodzi, a przy tak szeroko zakrojonej akcji promocyjnej, nie mogło skończyć się inaczej. Czy to może oznaczać, że doczekamy się kolejnej odsłony produkcji? Tego jeszcze oczywiście nie ogłoszono, ale warto pamiętać, że dość późno wyjawiono fakt powstawania tej części. Developer nie śpieszy się z informowaniem o swoich planach, ale chyba wszyscy chcieliby, żeby kolejne Red Dead Redemption jednak się pojawiło.

Pierwsza odsłona cyklu pojawiła się jeszcze na PlayStation 3 oraz Xbox 360 i do tej pory sprzedała się w ilości 15 milionów sztuk. To także fenomenalny wynik, zważywszy na to, że to jednak zupełnie inny rodzaj rozgrywki w porównaniu do serii GTA. Mówiąc o tym, ile zarobiło Red Dead Redemption 2 trzeba jeszcze poczekać na to, aż wystartuje w końcu usługa online. Jej uruchomienie w przypadku GTA V przyniosło firmie dodatkowe dolary i to całkiem sporo. Przecież egzemplarze gry dalej się sprzedają, choć od jej premiery upłynęły już lata.

Red Dead Online także powinno sprawić, że niezdecydowani gracze sięgną po produkcję od Rockstar. Muszą się jednak liczyć z tym, że dostaną coś zupełnie innego, niż to co znają z Grand Theft Auto. Opowieść dziejąca się na Dzikim Zachodzie jest nieśpieszna i bardzo zbliżona do rzeczywistości, co jednak trudno powiedzieć o GTA. Szczególnie w wersji online. Nie mamy jednak wątpliwości w to, że gra Rockstar pobije jeszcze niejeden rekord, a przynajmniej tego jej właśnie życzymy.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym wchodząc pod ten adres.

Źródło: Rockstar / Game Industry

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...