AirJamz – gitara, którą nosisz na sobie

Czy można grać na gitarze nie mając tego instrumentu? Okazuje się, że tak. W dzisiejszych czasach widok człowieka używającego niewidzialnych przedmiotów nie powinien już dziwić.

Gitara jest instrumentem, który oprócz nauki gry na nim wymaga jeszcze odpowiednich warunków przechowywania. Jest bowiem bardzo wrażliwa, a na pewno delikatniejsza niż wielu osobom może się wydawać. Pudło gitary jest zazwyczaj wykonane z drewna, które ma swoje właściwości – zwiększa wymiary poprzez chłonięcie wilgoci oraz zmniejsza je podczas wysychania. Nieodpowiednie jej przechowywanie może spowodować wiele uszkodzeń, a struny zaczynają brzęczeć.

Jeśli należycie do osób, które na gitarze lubią grać, ale właśnie doszło do Was, że skazaliście swój instrument muzyczny na zagładę, może zainteresuje Was AirJamz, czyli gitara, którą możecie nosić na sobie. Zakładacie na nadgarstek specjalną opaskę, która dzięki wbudowanym sensorom ruchu komunikuje się z urządzeniem przenośnym z systemem Android lub iOS. Na pewno niejeden z Was naśladował kiedyś swojego ulubionego muzyka i udawał, że gra na niewidzialnej, powietrznej gitarze, więc wiecie co trzeba robić.

Jak mówią twórcy urządzenia, firma Zivix, AirJamz ma zapewnić przede wszystkim doskonałą zabawę, więc jeśli ktoś nie potrafi grać na gitarze, to za pomocą tego sprzętu się tego raczej nie nauczy. AirJamz może pomóc przełamać się i ośmielić do gry na instrumencie muzycznym. Używania urządzenia jest intuicyjne – wystarczy zainstalować aplikację, a następnie za pośrednictwem Bluetootha cieszyć się rozrywką. Grać możemy sami lub ze znajomymi. Możesz wybrać jeden z utworów z listy, by zacząć zabawę. Dzięki współpracy Zivix z innymi firmami, aplikacje dla AirJamz są bogate w setki gitarowych riffów, modelowanych dźwięków gitarowych i klasycznych utworów, przy których możecie grać.

Firma Zivix ma już na swoim koncie sukces, jeśli chodzi o produkcję urządzeń wspomagających muzyków oraz osoby, które chcą się uczyć grać. Mowa tutaj o jamstik+, które trafiło między innymi do szkół czy do ośrodków, które wykorzystują muzykę jako terapię. W planach twórców AirJamz jest wysłanie także i AirJamz do tych placówek.

http://www.youtube.com/watch?v=KPMM77H1fOc

Jeśli projekt na Kickstarterze osiągnie sukces, a wszystko na to wskazuje także zdaniem krytyków, AirJamz będzie wysyłany do wszystkich, którzy wsparli kampanię w sierpniu 2016 roku.

Więcej informacji: AirJamz

 

Źródło: Kickstarter

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...