Doogee Smart Cube P1 – najmniejszy projektor świata

Rubik byłby dumny z tego, że jego kostka wybierana jest jako wzór dla projektorów. Dooge pokazało nie lada klasę.

smartcube

Doogee to firma, która znana jest u nas głównie jako producent smartfonów. Tymczasem w portfolio producenta można znaleźć pewne perełki. Jedną z nich jest projektor Smart Cube P1, który może poszczycić się tytułem najmniejszego urządzenia tego typu na świecie. Tylko czy aby na pewno rozmiar w tym wypadku będzie atutem?

Kostka Rubika to jeden z tych wynalazków, który nie nudzi się nigdy. To rozrywka wymagająca skupienia i pozwalająca odkryć w sobie niesamowite pokłady cierpliwości. Nawiązując do tego rozwiązania Doogee stworzyło wizualny majstersztyk. Projektor w formie sześcianu z różnokolorowymi ściankami wygląda nowocześnie, a jednocześnie jawnie nawiązuje do klasyki. Wprawdzie kolorów jest na nim mniej, niż na oryginalnym tworze węgierskiego wynalazcy, to i tak Smart Cube P1 prezentuje się znakomicie. A co oferuje?

http://www.youtube.com/watch?v=KOHZXAVXIRY

Mikroskopijne rozmiary (6,2×6,2×6,2) oraz waga (290 gramów) potrafią zapewnić obraz wyjściowy o przekątnej dochodzącej do 100 cali (rozdzielczość 854×480 px, kontrast 800:1). Co ciekawe, w środku znalazło się miejsce na akumulator o pojemności 4800 mAh, a to oznacza, że sprzęt wytrzyma pracę do trzech godzin bez konieczności podłączania do źródła prądu. Jeżeli użytkownik chciałby wykorzystać Smart Cube P1 jako powerbank, nic nie stoi na przeszkodzie.

Urządzenie można sparować z zewnętrznymi głośnikami, bo choć w projektorze są wbudowane (moc 1,2 W) to dobrze mieć alternatywę. Oczywiście dokonamy tego bezprzewodowo za pomocą Bluetooth 4.0, ale w obudowie znalazło się także miejsce na port USB. Sprzęt działa pod kontrolą Androida KitKat 4.4, a bezproblemową pracę ma mu zapewnić czterordzeniowy procesor Amlogic, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane. Lampa umieszczona wewnątrz to jasność na poziomie do 70 lumenów, a przeżyć ma do 30 000 godzin pracy.

Smart Cube P1 objęty będzie w Polsce 12-miesięczną gwarancją, a kosztować ma 999 złotych. Wydaje się to odpowiednią ceną za to maleństwo, które do domu nada się idealnie.

Źródło: CK MEDIATOR
Fot: jw.

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...