smartcube

Doogee Smart Cube P1 – najmniejszy projektor świata

Rubik byłby dumny z tego, że jego kostka wybierana jest jako wzór dla projektorów. Dooge pokazało nie lada klasę.

smartcube

Doogee to firma, która znana jest u nas głównie jako producent smartfonów. Tymczasem w portfolio producenta można znaleźć pewne perełki. Jedną z nich jest projektor Smart Cube P1, który może poszczycić się tytułem najmniejszego urządzenia tego typu na świecie. Tylko czy aby na pewno rozmiar w tym wypadku będzie atutem?

Kostka Rubika to jeden z tych wynalazków, który nie nudzi się nigdy. To rozrywka wymagająca skupienia i pozwalająca odkryć w sobie niesamowite pokłady cierpliwości. Nawiązując do tego rozwiązania Doogee stworzyło wizualny majstersztyk. Projektor w formie sześcianu z różnokolorowymi ściankami wygląda nowocześnie, a jednocześnie jawnie nawiązuje do klasyki. Wprawdzie kolorów jest na nim mniej, niż na oryginalnym tworze węgierskiego wynalazcy, to i tak Smart Cube P1 prezentuje się znakomicie. A co oferuje?

http://www.youtube.com/watch?v=KOHZXAVXIRY

Mikroskopijne rozmiary (6,2×6,2×6,2) oraz waga (290 gramów) potrafią zapewnić obraz wyjściowy o przekątnej dochodzącej do 100 cali (rozdzielczość 854×480 px, kontrast 800:1). Co ciekawe, w środku znalazło się miejsce na akumulator o pojemności 4800 mAh, a to oznacza, że sprzęt wytrzyma pracę do trzech godzin bez konieczności podłączania do źródła prądu. Jeżeli użytkownik chciałby wykorzystać Smart Cube P1 jako powerbank, nic nie stoi na przeszkodzie.

Urządzenie można sparować z zewnętrznymi głośnikami, bo choć w projektorze są wbudowane (moc 1,2 W) to dobrze mieć alternatywę. Oczywiście dokonamy tego bezprzewodowo za pomocą Bluetooth 4.0, ale w obudowie znalazło się także miejsce na port USB. Sprzęt działa pod kontrolą Androida KitKat 4.4, a bezproblemową pracę ma mu zapewnić czterordzeniowy procesor Amlogic, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane. Lampa umieszczona wewnątrz to jasność na poziomie do 70 lumenów, a przeżyć ma do 30 000 godzin pracy.

Smart Cube P1 objęty będzie w Polsce 12-miesięczną gwarancją, a kosztować ma 999 złotych. Wydaje się to odpowiednią ceną za to maleństwo, które do domu nada się idealnie.

Źródło: CK MEDIATOR
Fot: jw.

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...