You are here
AKG N60NC – słuchawki do podróży w miejskich przestrzeniach Sprzęt 

AKG N60NC – słuchawki do podróży w miejskich przestrzeniach

AKG właśnie wypuszcza na polski rynek ciekawie się prezentujące słuchawki typu nausznego. Producent zapewnia, że ich największą zaletą oprócz bardzo dobrej jakości odtwarzanego dźwięku ma być świetne izolowanie dźwięków z otoczenia.

AKG nie jest zbyt dużą firmą i być może ta marka nie wszystkim z was jest znana. Natomiast jeśli interesujecie się sprzętem muzycznym, a zwłaszcza słuchawkami, to na pewno spotkaliście się z urządzeniami tego producenta. Zazwyczaj kolejne „elektroniczne zabawki” wypuszczane przez tę firmę cieszą się sporą uwagą specjalistów z branży, generalnie bowiem AKG jest postrzegane jako marka solidna i dostarczająca rzeczy o korzystnym stosunku ceny do jakości. N60NC to model słuchawek z górnej półki, stworzony na potrzeby wymagającego klienta, którego z drugiej strony stać na spory wydatek – sugerowana przez producenta sklepowa cena wynosi 999 zł.

Zacznijmy od specyfikacji technicznej: ważą raczej niewiele, bo 150 g, ich pasmo przenoszenia to 10 Hz – 22 kHz, przy impedancji wynoszącej 32 omy i maksymalnej mocy wyjścia 30 mW (efektywność: 123 dB SPL/V przy 1 kHz). N60NC mogą się już pochwalić nagrodą Grammy za „niezwykłej jakości dźwięk” i nagrodą EISA 2015-2016 w kategorii „Europejskie Słuchawki Przenośne 2015–2016”. Ich basy są ciepłe, a brzmienie podobno czyste, biorąc pod uwagę wykorzystane materiały nie powinny sprawiać kłopotów spotykanych zazwyczaj w przypadku tańszych słuchawek – czyli źle oddawanych środkowych tonów. AKG kładzie duży nacisk na, jak twierdzi, ich najmocniejszy atut, czyli bardzo dobre aktywne tłumienie zakłóceń z zewnątrz – tak jak już nadmieniłem w tytule, zostały one stworzone z myślą o ludziach, którzy dużo podróżują lub lubią się po prostu przyjemnie wyizolować i odciąć od świata na czas obcowania z ulubioną muzyką. Na pewno korzystnie przy tym wypada wytrzymały akumulator, którego bateria powinna wystarczać na 30 godzin pracy.

Źródło : AKG.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment