Echa konferencji Samsung Galaxy Unpacked 2015 – usługa Samsung Pay

Podczas konferencji w Nowym Jorku, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, oprócz prezentacji najnowszych flagowych modeli południowokoreańskiego producenta „Galaxy S6 Edge Plus” oraz „Galaxy Note 5”, „Samsung Electronics” zapowiedział autorską usługę „Pay” – bezpieczne i łatwe w użyciu płatności mobilne.

Pay slide

W minionym tygodniu miała miejsce konferencja „Samsung Galaxy Unpacked 2015”, na której zobaczyć mogliśmy najnowsze phablety koreańskiego producenta, jak również kilka ciekawie zapowiadajacych się usług preinstalowanych na „S6 Edge+” oraz „Note 5”. Jedną z nich jest „Samsung Pay” – usługa płatności mobilnych.

Koncepcje funkcjonalności podczas nowojorskiego wydarzenia przedstawił JK Shin, CEO i Head IT & Mobile Communications Division w „Samsung Electronics”:

Dzięki wprowadzeniu na rynek nowych ekscytujących smartfonów otworzymy nową erę płatności mobilnych. Jest to odważny krok firmy „Samsung” mający na celu poprawę naszych doznań przy korzystaniu z urządzeń mobilnych. Usługa jest prosta w obsłudze, bezpieczna – a co najważniejsze – dostępna dla większości punktów handlowych, bez względu na to jakich terminali POS używają.

Usługa od dziś uruchomiona została w Korei, natomiast od 28 sierpnia dostępna będzie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W przyszłości „Samsung” planuje również uruchomienie jej w: Chinach, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Pay screen 1a

Oprócz najnowszych urządzeń koreańskiego producenta usługa trafi także na inne sprzęty z rodziny „Galaxy S6” oraz „S6 Edge”, za sprawą bezpłatnego uaktualnienia oprogramowania.

Usługa cechuje się:

  • Prostą obsługą – aby dokonać płatności za pomocą „Samsung Pay”, użytkownicy po prostu przesuwają palcem w górę po ekranie, skanują swoje linie papilarne i płacą;
  • Bezpieczeństwem – „Samsung Pay” wykorzystuje tokeny, „Samsung KNOX” i uwierzytelnianie za pomocą linii papilarnych w celu zapewnienia bezpiecznych płatności i ograniczenia ryzyka związanego z bezpieczeństwem kart;
  • Dostępnością – „Samsung Pay” działa zarówno z MST, jak i NFC: współpracuje z większością obecnych czytników kart. Oznacza to, że jest to pierwszy i jedyny system płatności mobilnych, który zapewnia konsumentom możliwość płacenia praktycznie wszędzie tam, gdzie można użyć karty kredytowej lub debetowej z paskiem magnetycznym.

http://www.youtube.com/watch?v=J0xoANgarcE

Jak powiedział InJong Rhee, EVP, „Samsung Electronics”, Global Head, „Samsung Pay”:

Przyszłość płatności mobilnych już nadeszła […] Współpracujemy z sieciami i wydawcami kart oraz nabywcami, a „Samsung Pay” będzie również pierwszym rozwiązaniem obsługującym płatności bezdotykowe kart kredytowych akceptowanych w sklepach. Lista partnerów będzie nadal się powiększać.

Źródło: Samsung

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...