app 750x300 1

Aktualizacja Apple, czyli iOS 8.3 stał się faktem

Rozpoczął się sezon aktualizacji. Co chwila możemy przeczytać o nowych sprzętach, które dostają najnowszego Androida. Teraz przyszła pora na produkty od Apple. W końcu.

 
app 750x300 1
 
Na wszystkie sprzęty z nadgryzionym jabłuszkiem (wyposażone oczywiście w iOS’a) pojawiła się właśnie możliwość update’u oprogramowania. Choć słowo „możliwość” nie bardzo pasuje do aktualizacji, która to jest praktycznie obowiązkowa. Co nowego przyniosła ze sobą wersja 8.3?
Po pierwsze, dużo poprawek do wykrytych wcześniej błędów. W OS X Yosemite v10.10.3 znacznej poprawie ma ulec kompatybilność oraz bezpieczeństwo urządzenia. Powinny zniknąć problemy z Wi-Fi oraz Bluetooth (rozłączanie), Safari stanie się stabilniejszą przeglądarką, a współdzielenie ekranu znowu będzie bezproblemowo działać. Dodano także ogromną bibliotekę emotikonek, w której do wyboru będzie aż trzysta ikonek. Ciekawe jest to, że są one zróżnicowane pod względem etnicznym, co Apple uznało za bardzo ważny krok i nie omieszkało o tym poinformować.
Jednak najważniejszą zmianą w Yosemite wydaje się być nowy program do obsługi zdjęć. Photos to proste narzędzie, które zastąpi iPhoto oraz Aperture. Aplikacja pozwoli m.in. na synchronizację naszych zdjęć między chmurą a urządzeniami, z których korzystamy. I w sumie niewiele więcej. Menadżer Photos to bardzo uproszczone narzędzie i brakuje mu podstawowych funkcji umożliwiających edycję czy choćby zbliżenie fotografii. Ale do katalogowania nadaje się idealnie i pozwala zapanować na chaosem.
 
app 750x300 2
 
Jeżeli chodzi o urządzenia mobilne, nowa wersja iOS’a przyniosła równie dużo poprawek. Przyśpieszone działanie aplikacji, poprawa działania Wi-Fi oraz Bluetootha, a także możliwość bezproblemowego przełączania między sieciami to tylko część z listy wprowadzonych zmian. W wersji 8.3 dodano ten sam zestaw Emoji co w Yosemite, a Siri doczekała się m.in. zdolności do wywoływania połączeń głosowych. Cały czas jednak nie mówi po polsku. Z nowości warto wspomnieć także o bezprzewodowym łączeniu z aplikacjami stricte samochodowymi.
Te aktualizacje to miły prezent od Apple, które nie rozpieszcza swoich fanów częstymi poprawkami. Teraz przyjdzie nam tylko czekać na zupełnie nową wersję systemu, czyli iOS 9.
Źródła: Apple 2
Fot: Apple

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...