Aktualizacja Facebooka

Aktualizacja Facebooka wprowadza do aplikacji generator GIF-ów

Zuckerberg stara się jak może, aby zapewnić swoim użytkownikom zestaw narzędzi, które zatrzymają ich przy niebieskim serwisie społecznościowym. Najnowsza aktualizacja Facebooka wprowadza do mobilnego programu generator GIF-ów, które możemy tworzyć bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Aktualizacja Facebooka

Aktualizacja Facebooka dla systemu iOS to gratka dla fanów GIF-ów. Sam jestem ich wielkim fanem, ale narzędzia do tworzenia rzeczonych animowanych obrazków nie zagościły dotychczas na moim urządzeniu mobilnym. Dlaczego? Lenistwo lub, jak kto woli — brak czasu na poszukiwania odpowiedniego narzędzia. Teraz nie muszę już zastanawiać się, który program najlepiej sprawdzi się w przypadku generowania GIF-ów, gdyż stworzę je bezpośrednio z poziomu Facebooka. Prościej się nie da.

Aktualizacja Facebooka z GIF-ami

Zauważyłem, że w ostatnim czasie przemodelowano obraz tego, co uważamy za popularne i ciekawe. Do niedawna wszyscy pchali się w zaawansowane graficznie ficzery, rozdzielczość 4K i technologie rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości. W zasadzie wiele firm i twórców w dalszym ciągu wiąże przyszłość ze wspomnianymi technikaliami. Nie mniej, największą popularnością cieszą się jednak rzeczy proste, wręcz prymitywne. Tak, mam tu na myśli między innymi GIF-y, choć innym przykładem będą tutaj zabawne filtry i naklejki, które nakładamy na nasze, niekiedy poważne zdjęcia. Winny temu jest z pewnością Snapchat, który pokazał, że aby świetnie się bawić, nie potrzebujemy wysokiej jakości krystalicznie czystego obrazu i technologii rodem z Gwiezdnych Wojen. Wystarczy dać użytkownikom prostą zabawkę, od której nie będą mogli się oderwać. Jedną z takich zabawek są w mojej ocenie GIF-y.

Większość z was z pewnością wie, czym są GIF-y, ale jako że wśród czytelników są też osoby starsze, chciałbym wspomniane zagadnienie wyjaśnić…

Czy jest GIF?

Graphics Interchanger Format to format pliku graficznego wykorzystujący bezstratną kompresję obrazu. To tyle, jeśli chodzi o teorię. W praktyce jest już znacznie ciekawej, bowiem GIF-y to tak naprawdę krótkia animacja składająca się z kilku/kilkunastu zdjęć.

Możemy wykorzystywać wspomniane pliki do przekazywania informacji fotograficznych, w przypadku których użycie klipów wideo zdaje się zbędne. Sam wielokrotnie wstawiam do konwersacji tekstowych prowadzonych ze znajomymi GIF-y, które uatrakcyjniają mój przekaz. W większości przypadków opieram się na gotowcach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — nie muszę angażować czasu w poszukiwanie programu do tworzenia GIF-ów oraz przechodzić samego procesu poznawania aplikacji. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których chciałbym przekazać rozmówcy coś więcej niż “gotowca”, którego ten mógł widzieć już kilkanaście razy…

Generator GIF-ów

Jak już wspomniałem, aktualizacja Facebooka wprowadziła do aplikacji możliwość tworzenia obrazków we wspomnianym formacie. Oznacza to, że od teraz nie będę musiał poszukiwać wygodnych dla mnie rozwiązań, gdyż te będę miał pod ręką zawsze. Nie pamiętam, aby w którymkolwiek z moich smartfonów zabrakło klienta Facebooka.

Niestety, na chwilę obecną ficzer trafił jedynie do urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Apple iOS. Jestem jednak więcej niż pewny, że implementacja GIF-ów w androidowej wersji apki jest kwestią czasu, stosunkowo krótkiego czasu.

Dajcie znać w komentarzach, czy podobnie jak ja będziecie z nowej funkcji korzystać, czy potraktujecie ją jak kolejny zbędny wypychać i tak mocno przeładowanej aplikacji Facebooka.

Źródło: The Next Web

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...