Nextbit Robin

Pamiętacie Nextbit Robin? Twórcy pozostawili użytkowników bez wsparcia

Nextbit Robin, czyli smartfon od byłych pracowników Amazona, Apple, HTC i Google miał być przełomem na rynku mobile. Niestety, okazał się klapą. Na nic zdały się zapewnienia o “nielimitowanej” chmurze dla użytkowników. To jednak nie koniec problemów…

Nextbit Robin

Początkowo Nextbit Robin wydawał się projektem nader ciekawym. Nie bez znaczenia były tutaj nazwiska twórców smartfona, które można było do niedawna kojarzyć z gigantami branży około technologicznej. Urządzenie zadebiutowało w serwisie crowdfoundingowym Kickstarter, gdzie pomysłodawcom udało się zebrać trzy razy większą kwotę niż ta potrzebna do realizacji przedsięwzięcia. Jakby nie patrzeć, przyszłość telefonu zapowiadała się na świetlaną.

Czym jest Nextbit Robin?

To smartfon, który podchodził do kwestii przestrzeni na dane w dość nietypowy sposób. Sprzęt sam w sobie był oryginalny i ciekawy, ale to powiązane z nim usługi cloudowe stanowiły jego ostateczną siłę. Poza standardową przestrzenią, do dyspozycji użytkownika oddawano chmurę z przestrzenią równą 100 GB. W razie wyrażenia przez usera takowej chęci i potrzeby, przestrzeń tą można było rozszerzać niemal w nieskończoność (teoretycznie). Najciekawsze okazało się jednak pełne zespolenie pamięci flash i chmury, dzięki któremu Nextbit Robin mógł sam wybierać, jakie dane są nam aktualnie potrzebne i pod tym kątem dobierać miejsce ich przechowywania.

Idea zacna, dlatego też znalazło się wielu chętnych, na smartfon o specyfikacji technicznej:

  • Ekran IPS (5,2-cala), pracujących w rozdzielczości Full HD (1080p)
  • 6-rdzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 808
  • 3 GB RAM
  • 13 Mpix aparat główny (detekcja fazy, dwutonowy LED, obsługa RAW)
  • 5 Mpix kamerka do wideorozmów
  • Głośniki Stereo
  • Czytnik biometryczny (linie papilarne)
  • USB C
  • Moduły łączności: Bluetooth, NFC, LTE
  • Bateria (2680 mAh)

Przejęcie przez Razer

Firma Nextbit Robin została finalnie sprzejęta przez Razer, co nie zwiastowało niczego pozytywnego. Efekty transferu zaczynają być odczuwalne dla pierwszych użytkowników smartfona.

Po pierwsze wsparcie techniczne zostanie zakończone 31 lipca 2017 roku. Od tej daty userzy nie będą mieli możliwości skontaktowania się z producentem i uzyskania wsparcia produktowego. Przyszłość chmury, w której magazynowane są dane koegzystujące z danymi z Nextbit Robin, stoi pod znakiem zapytania. Nie ma pewności co do tego, czy wspomniana usługa cloudowa nie zostanie niebawem dezaktywowana.

Jest źle i nie ma co do tego wątpliwości. Jedyną dobrą wiadomością jest to, że przed oficjalnym zakończeniem wsparcia Nextbit Robin otrzyma jeszcze jedną aktualizację oprogramowania. Podejrzewam, że ograniczy się ona do poprawek bezpieczeństwa, dlatego też nie warto oczekiwań nowych funkcji.

Źródło: Phone Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...