aktualizacja iOS

Aktualizacja iOS 11.1.2, czyli Apple naprawia iPhone’a X

Wczoraj wieczorem u użytkowników smartfonów Apple pojawiała się aktualizacja iOS 11.1.2, czyli skromny zbiór poprawek, które w teorii dotyczą tylko najnowszego modelu — iPhone’a X. W paczce, jak to zwykle bywa, zawarto także drobniejsze usprawnienia, ale my skupimy się na tych, których żądali userzy dziesiątki.

aktualizacja iOS

iOS 11 przez wielu uważany jest za najbardziej problemowy system Apple’a w historii firmy. Liczba błędów w jedenastce spędza sen z powiek użytkowników, deweloperów oraz programistów, z których ostatnia grupa pracuje w pocie czoła nad łatkami naprawiającymi błędy. Lwia część zgłaszanych przez userów bugów jest już co prawda zatkana, jednak w dalszym ciągu w systemie pojawiają się błędy, które ciężko ot tak pominąć. Jednym z nich jest tytułowy bug uderzający w najnowszy model iPhone X.

Aktualizacja iOS tylko dla iPhone’a X?

Jeśli aktualizacja iOS 11.1.2 dotyczyłaby jedynie tytułowego smartfona, Apple z pewnością nie rozesłałby rzeczonej paczki do pozostałych iUżytkowników. Możemy więc sądzić, że uaktualnienie zawiera również pomniejsze “bonusy”, których możemy nawet nie dostrzec. Mimo braku namacalności poprawek zalecam wykonanie aktualizacji każdemu, komu tylko pozwala na to wsparcie sprzętu. Dla smartfonów rocznicowych jest to wręcz obowiązkowe.

Aktualizacja iOS naprawia bowiem bug związany z reakcją smartfona na nagłą zmianę temperatury otoczenia, a uściślając — kontakt z niskimi temperaturami, na skutek, którego urządzenie przestawało reagować na wydawane mu polecenia. Problem ten jest poważny i każdy posiadacz najnowszego smartfona Apple, zdaje sobie z tego sprawę. Owszem, z bugiem można poradzić sobie ponownie blokując i odblokowując smartfon, ale jest to półśrodek. Sprzęt powinien działać zgodnie z założeniami, a użytkownik nie ma w obowiązku poszukiwania rozwiązań błędów producenta. Apple zdaje sobie z tego sprawę, co udowadnia aktualizacja iOS 11.1.2.

Gigant z Cupertino w oficjalnym opisie podaje, iż aktualizacja naprawia opisywany błąd, choć nie ogranicza się tylko do niego. Drugi z naprawionych elementów to tryb Live Photos, podczas używania którego pojawiały się zakłócenia.

iOS 11.1.2 includes bug fixes fot your iPhone and iPad. This update:

  • Fixes an issue where the iPhone X screen becomes temporarily unresponsive to touch after a rapid temperature drop*
  • Addresses an issue that could cause distortion in Live Photos and vieos captured with iPhone X*

For information on the security content of Apple Software updates, please visit this website:https://support.apple.com/kb/HT201222

Zauważyliście, że opis napisano w języku angielskim i nie został przetłumaczony? Nie wiemy niestety, czym jest to spowodowane.

Co z kalkulatorem?

Jak użytkownik iPhone’a z najnowszą wersją systemu, miałem nadzieje, że aktualizacja iOS 11.1.2 rozwiąże inny problem trapiący userów iSprzętu. Mowa o kalkulatorze, który ma problemy z naprawdę prostymi obliczeniami. Dla przykładu — 1+2+2 daje aplikacji wynik 23 lub 24. Błąd jest znany i co ciekawe znane są również powody jego występowania. Za bug winić można zbyt długie animacje w kalkulatorze, które wpływają na prędkość odczytu wybranych liczb…

To naprawdę słabe. Jak gigant, który znany jest z solidnego wsparcia sprzedawanych przez siebie urządzeń, może pozostawić użytkowników iOS-a z niepoprawnie działającym kalkulatorem. Jest to przecież jedno z podstawowych narzędzi. Miejmy nadzieję, że sadownicy naprawią problem przy okazji następnego update’u.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...