iOS 12

Aktualizacja iOS 12 ruszy dziś o 19

Już za niecałe 12 godzin użytkownicy iPhone’ów i iPadów zgodnych z systemem iOS 12 otrzymają możliwość pobrania najnowszej wersji oprogramowania. Dwunasta odsłona iOS wprowadza kilka naprawdę kluczowych zmian oraz szereg pomniejszych dodatków. Co najciekawsze, system będzie można pobrać na smartfona, który do sprzedaży trafił pięć lat temu.

iOS 12

Co złego nie mówić by o Apple, trzeba oddać firmie to, że “umie w aktualizacje”. Rynkiem mobilnym interesuje się od wielu lat, ale nie przypominam sobie, żeby którykolwiek producent zdecydował się wspierać urządzenie przez okres pięciu lat. iPhone 5s pokazuje, że Apple podchodzi do kwestii aktualizacji bardzo sumienne. Owszem, smartfon może nie otrzymać części nowości, jednak dzięki skupieniu się na optymalizacji sprzęt ponownie zacznie działać jak przed kilkoma laty.

iOS — dziś o 19:00 czasu polskiego

W minioną środę odbyła się konferencja Apple, na której Tim Cook z ekipą zaprezentowali nowe urządzenia mające zasilić portfolio produktowe firmy. Wśród świeżynek znalazły się Apple Watch czwartej generacji, iPhone Xs, iPhone Xs Max oraz tańszy smartfon — iPhone Xr. Podczas eventu zapowiedziano również datę premiery najnowszego systemu iOS 12.

To już dziś. Wspomniany proces aktualizacji iSprzętu wystartuje dokładnie o godzinie 19 czasu Polskiego. Czy warto wyczekiwać tej godziny i pobierać update jako jedna z pierwszych osób? Odpowiedź brzmi — to zależy. Jeśli chcecie cieszyć się nowościami możliwie szybko, odpowiedź jest oczywista. Jeśli nie zdecydujecie się na rozpoczęcie pobierania od razu, ściąganie paczki aktualizacyjnej może potrwać wiele godzin. Jutro temat powinien nieco się unormować. Jest jeszcze druga strona medalu, o której warto pamiętać. Otóż oprogramowanie może okazać się problemowe, co w skrajnym przypadkach może oznaczać czasową niemożność skorzystania z urządzenia. Takie sytuacje miały już miejsce. Odczekanie kilku godzin na ewentualne informacje o błędach jest dość rozsądne. Wybór należy do was.

Nowości — jakie i dla kogo?

iOS 12 trafi do użytkowników iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus,iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S, iPad Pro 12,9 (obydwie generacje), iPad Pro 10,5, iPad Pro 9,7, iPad 2018, iPad 2017, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Touch 6 gen.

System w wersji dwunastej będzie działać szybciej i płynniej nawet na starszych kompatybilnych urządzeniach. Użytkownicy będą mogli cieszyć się takimi nowościami jak grupowe połączenia FaceTime, monitorowanie czasu spędzonego na korzystaniu ze smartfona, grupowanie powiadomień, udoskonalona funkcja “Nie przeszkadzać”, wirtualna linijka.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...