You are here
Aktualizacja iOS 13 zepsuła Fortnite i PUBG Mobile mobile News 

Aktualizacja iOS 13 zepsuła Fortnite i PUBG Mobile

Użytkownicy iPhone’ów, którzy zdecydowali się dokonać aktualizacji swoich urządzeń do iOS 13, mają problem. Okazuje się, że jedna z funkcji nowego systemu „gryzie” się z grami takimi jak Fortnite oraz PUBG, nie pozwalając w pełni cieszyć się rozgrywką. Chodzi o gesty.

PUBG Mobile

Aktualizacje systemowe w lwiej części przypadków oznaczają wzrost funkcjonalności urządzenia. Jednakże zdarzają się również sytuacje, w których nowości okazują się szkodzić. Z drugim scenariuszem spotkali się gracze wykorzystujący swoje iPhone’y do zabawy w dwóch najpopularniejszych produkcjach z gatunku battele royale.

iOS 13 nie pozwala grać w Fortnite oraz PUBG Mobile

Trzynasta odsłona iOS-a wprowadza do systemu gest pozwalający wywołać dodatkowy panel edycji tekstu. Aby skorzystać z nowości wystarczy użyć jednocześnie trzech palców. Sęk w tym, że funkcja działa również w grach takich jak Fortnite oraz PUBG Mobile. To realny problem dla graczy, którzy nie są w stanie kontynuować rozgrywki na dotychczasowych warunkach. Wyobraźcie sobie sytuację — dynamiczna akcja, gonitwa, dziesiątki strzałów. Od wygranej dzieli was eliminacja ostatniego przeciwnika. Jesteście o krok od strzału, skradacie się, celujecie i… dotykacie ekranu trzema palcami łącznie, co skutkuje pojawieniem się panelu edycji tekstu.

Irytujące, prawda? Naturalnie, zabawa kończy się przegraną. Najwyraźniej podobne zdarzenia miały miejsce wielokrotnie. Świadczą o tym skargi wystosowane do Epic Games oraz Tencent, czyli podmiotów odpowiedzialnych za rzeczone produkcje. Deweloperzy wiedzą o sprawie i współpracują z Apple w celu wyjaśnienia sprawy i likwidacji kolidujących ze sobą cech. 

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie rozwiązanie nie pojawi się wcześniej aniżeli przy premierze iOS 13.1. Spokojnie, początkowy termin premiery tejże odsłony systemu zaplanowano na 30 września, jednak Apple prawdopodobne roześle uaktualnienie już jutro. Przypomnę tylko, że iPhone’y oraz pozostały sprzęt ze stajni giganta z Cupertino możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Digital Trends

Related posts

Leave a Comment