You are here
Te gry w Apple Arcade ogram w pierwszej kolejności Gry mobile News 

Te gry w Apple Arcade ogram w pierwszej kolejności

Wraz z iOS 13 na iPhone’ach zadebiutowała zupełnie nowa platforma growa. Pierwszy miesiąc zabawy z Apple Arcade jest oczywiście darmowy i stanowi świetną okazję do przetestowania nowości. Jeśli zastanawiacie się, po które produkcje sięgnąć w pierwszej kolejności, sprawdźcie moje typy.

Gry w Apple Arcade
Fot. Konami / Frogger in the City

Elektroniczną rozrywkę w formie gier wideo na konsolach oraz PC porzuciłem wiele lat temu. Powodem był oczywiście chroniczny brak czasu. Niestety, pełnoprawne rozbudowane tytułu zbyt mocno mnie angażowały, dlatego też postanowiłem odsunąć tę formę zabawy na dalszy plan. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zrezygnowałem z gier. Przeciwnie, w dalszym ciągu po nie sięgam. Zmieniła się jedynie platforma, gdyż skupiam się wyłącznie na tytułach dedykowanych urządzeniom mobilnym. Apple Arcade jest więc w centrum moich zainteresowań. Nie byłbym sobą, nie sprawdzając możliwości platformy.

Apple Arcade — moje Top 3

App Store straciło zakładkę Aktualizacje, która to została zastąpiona Apple Arcade. To właśnie tam znajdziemy dziś kilkadziesiąt tytułów, których próżno szukać u konkurencji. Choć spora część wspomnianych gier nie jest specjalnie zajmująca, bez trudno odnajdziemy perełki. Oto moja Top lista trzech najciekawszych gier z repozytorium Apple Arcade.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm — mocno inspirowana grami z serii Legend of Zelda przygodówka RPG, w której nie brakuj akcji. Czuję, że z tym konkretnym tytułem spędzę przynajmniej kilka wieczorów i nie ukrywam, że duży na to wpływ ma całkiem zgrabna oprawa audiowizualna.

Overland – interesujący survival w formie rozgrywki turowej. Nietypowo, ale zachęcająco. Ponownie, jak w przypadku wspomnianej wcześniej produkcji, zarówno grafika, jak i ścieżka dźwiękowa potrafią zachwycić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to gra nieco mroczna i nie każdemu może odpowiadać jej ciężki klimat. 

Where Cards Fall — gra logiczna, w której pozorna prostota przeplata się z łamigłówkami. Do tego kapitalna muzyka, która idealnie oddaje nastrój tytułu. Atrakcyjność zastosowanej tutaj grafik jest kwestią indywidualną, ale w moim odczuciu, jak na produkcję mobilną, rzeczony tytuł prezentuje się świetnie.

Gigant z Cupertino życzy sobie za subskrypcję Apple Arcade 24,99 zł miesięcznie, lecz tak jak wspomniałem, pierwszy miesiąc próbny jest darmowy. Jeśli korzystacie z iPhone’ów zgodnych z usługą, zachęcam was do sprawdzenia nowości. Dajcie znać w komentarzach, które gry są dla was najatrakcyjniejsze. iPhone’y, iPady oraz MacBooki znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Related posts

Leave a Comment