error56 na iPad Pro

Aktualizacja iOS uśmierca iPady Pro

Nowa aktualizacja iOS przynosi kilka zmian użytkownikom sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka, ale niektórym sprawia też sporo problemów.

error56 na iPad Pro

Przez Twittera przetoczyła się mała burza, która zaczyna się coraz bardziej rozprzestrzeniać. Wszystko przez nową aktualizację dopiero co wypuszczoną przez Apple. Wychodzi na to, że iOS 9.3.2 powoduje pewien problem u części użytkowników. Na szczęście nie u wszystkich, ale i tak warto uważać i może trochę odczekać z aktualizowaniem swojego urządzenia.

Sprawa dotyczy głównie tabletu iPad Pro o rozmiarze 9,7 cala. Osoby wykonujące aktualizację metodą OTA (Over the Air) czekała niemała niespodzianka. Sprzęt zamieniał się w cegłę. Tablet „radził” użytkownikowi, by ten podłączył go do iTunes i to miało rozwiązywać problem. Tymczasem „Error 56” wydaje się nie do naprawienia. Przynajmniej nie przez samego użytkującego. Podpięcie sprzętu do komputera nic nie daje, a wizyta w Apple Store staje się koniecznością.

error56 iPad Pro

Ciekawe jest to, że wyżej opisany problem nie dotyka każdego iPada, a jedynie wybranych i to tylko tych (póki co), których przekątna ekranu ma wspomniane 9,7 cala. Wszyscy lubujący się w szybkich aktualizacjach swoich urządzeń powinni chwilę jednak odczekać. Nie wiadomo, czy problem nie pojawi się także na innych tabletach czy iPhone’ach. Samo Apple oficjlanie nie odniosło się do całej sytuacji, ale podejrzewamy, że bez wizyty w autoryzowanym serwisie się nie obędzie. I lepiej, żeby to był właśnie autoryzowany serwis.

Nie tak dawno temu głośno było o sytuacji, gdzie „cegłowanie” dotknęło iPhone’ów, które miały wymieniany przycisk Home poza serwisem Apple. To oczywiście nie jedyny przykład, gdzie aktualizacja, zamiast naprawiać, psuje. Nie jest to tylko przypadłość systemu iOS, bo niejednokrotnie zdarzało się, że Android także potrafił napsocić. Warto więc odczekać z przesiadką na nową wersję iOS lub poczekać na oficjalne wyjaśnienie ze strony Apple. To znacznie ułatwi życie i sprawi, że ominie nas nieprzyjemna sytuacja.

Źródło: MacRumors
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...