Maraton programistyczny ESA w Warszawie

Miłośnicy kosmicznych technologii, programiści, inżynierowie mogą zgłaszać się do udziału w programistycznym maratonie #ActInSpace, który 20 i 21 maja odbędzie się na Politechnice Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest m.in. Europejska Agencja Kosmiczna.
24744 filebig

Hackathon to trwający całą dobę maraton ciągłego projektowania i prototypowania produktów oraz rozwiązań dla biznesu kosmicznego. Inicjatorem przedsięwzięcia o nazwie #ActInSpace są Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES).

Uczestnicy, którzy wezmą udział w warszawskim hackathonie, będą rywalizowali z uczestnikami tego samego wydarzenia w 27 różnych miastach Europy. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 20 maja w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i potrwa do soboty 21 maja.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby, które chcą wziąć w nim udział mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony: http://www.actinspace.org/en/inscription

Hackathon #ActInSpaceWarsaw organizuje firma Kapitech, we współpracy z Astri, Airbus DS, Wydziałem Geodezji i Kartografii PW, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii – CEZAMAT, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, Stowarzyszeniem Studentów BEST, pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz patronatem medialnym portalu Kosmonauta.net.

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...