Win10Mup750x300

Aktualizacja starszych Lumii ruszyła – sprawdźmy, kto może liczyć na update do Windows 10 Mobile

Stało się – użytkownicy smartfonów z rodziny Lumia otrzymują właśnie aktualizację do najnowszego systemu Microsoftu, czyli Windows 10 Mobile. Okazuje się jednak, iż mimo wcześniejszych zapewnień firmy, nie każdy otrzyma stosowny update.

Win10Mup750x300

 

Trwało to długo i prawdę mówiąc, ciągłe „przekładanie” terminu rozpoczęcia procesu aktualizacji było powodem porzucenia platformy przez pokaźną liczbę userów. Ci, którzy zdecydowali się pozostać z OS-em giganta z Redmond mogą już odetchnąć – update wystartował. Co prawda na chwilę obecną mówimy głównie o smartfonach z serii Lumia, a więc urządzeń Nokii oraz Microsoftu, ale jednak. Użytkownicy sprzętu od innych producentów, wykorzystujących mobilne kafelki powinni uzbroić się w cierpliwość, gdyż ich elektroniczne cudeńka zostaną zaktualizowane w późniejszym terminie. Mam tu na myśli głównie Samsunga oraz HTC, choć Windows Phone był wykorzystywany również u bardziej egzotycznych merek.

Powyższe nie oznacza niestety, że każda Lumia pracująca pod kontrolą WP8.1 otrzyma uaktualnienie. Lista kompatybilnych urządzeń prezentuje się następująco: 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 (wariant z 1GB RAM), 636 (1GB), 638, 430, BLU Win HD w510u, MCJ Madosma Q501.

Posiadacie jeden z wyżej wymienionych modeli? Jeśli tak, koniecznie pobierzcie aplikację Microsoft Update Advisor, która jest niezbędna do przeprowadzenia procesu aktualizacji do Windows 10 Mobile. W menu programu należy zaznaczyć checkbox „Enable Windows 10 upgrade” i to właściwie wszystko – stosowna paczka powinna być już widoczna z poziomu menu smartfona.

Oczywiście aktualizacja nie będzie dostępna od razu u wszystkich użytkowników. Należy pamiętać, iż smartfony z „wolnej sprzedaży”, a więc tzw. niebrandowane mają tutaj pierwszeństwo.

Zastanawiacie się pewnie co z Lumia 920 oraz 630? Tutaj mamy niestety złą wiadomość – z uwagi na niemożność odpowiedniego zoptymalizowania wymienionych słuchawek, zostały one pozbawione możliwości upgrade do Windows 10 Mobile. To smutne zważywszy, iż modele te były niezwykle popularne, mało tego –  uczestniczyły i w dalszym ciągu uczestniczą w programie Windows Insider. Przyznam, że nie spodziewałem się tego po „nowym i lepszym” Microsofcie.

Źródła: Blogs.windows, Microsoft,

Foto

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...