HyperAdapt 750x300 1

Nike HyperAdapt to przyszłość, która zachwyca

Deskolotka, hologramy i samowiążące się buty to rzeczy, które dobrze znamy z „Powrotu do przyszłości”. Mimo szumnych zapowiedzi, pierwszy z nich cały czas nie jest dostępny w takiej formie, jakbyśmy tego chcieli. Za to Nike zgotowało wszystkim niespodziankę.

HyperAdapt 750x300 1

Oglądając przed laty drugą część „Powrotu do przyszłości”, widz mógł dostać orgazmu. Twórcy przedstawili przyszłość w sposób wiarygodny, a przynajmniej na tyle, że skłonni byliśmy uwierzyć chociaż w część z zaprezentowanych tam wynalazków. Na latające samochody nikt chyba nie liczył, ale już interaktywne kino, obraz w obrazie czy globalna sieć wyglądały obiecująco. Podobnie jak deskolotka, której fenomenalny projekt pokazał Lexus. Ten niestety nie będzie jeszcze przez długi czas dostępny dla szarego zjadacza chleba. Co innego Nike HyperAdapt 1.0.

Czym jest HyperAdapt? To buty, które garściami czerpią z filmu Roberta Zemeckisa. Zaprezentowany przez Nike projekt nie wygląda wprawdzie jak ten, który oglądaliśmy na ekranach, ale w przeciwieństwie do niego, jest w 100% prawdziwy. Buty po włożeniu na stopę automatycznie uruchomią specjalne wiązania, które dostosują się do podbicia. Wszystko za sprawą czujników biometrycznych umieszczonych wewnątrz obuwia. Co więcej, zapięcia mają same dostosowywać się do tego, co ich użytkownik w danej chwili robi. Czyli inaczej będziemy odczuwać buty gdy siedzimy, a inaczej gdy biegamy.

http://www.youtube.com/watch?v=z7Cyv3cvIxY

Zapięcie zaprojektowane przez Nike to nie zwykłe sznurówki. To coś w rodzaju rolek, które rozprowadzono po całym obuwiu. W ten sposób zapięcia dostosują się do każdej stopy, a w razie konieczności, można je manualnie poprawić, dzięki dwóm przyciskom umieszczony na boku. Ciekawe jest to, że HyperAdapt ma uczyć się zachować użytkownika i automatycznie zmieniać ustawienia zacisku. Brzmi jak fantastyka, ale w tym przypadku jest to rozwiązanie jak najbardziej realne. Oczywiście buty potrzebować będą zasilania, ale na ten temat Nike jeszcze się nie wypowiedział. Wiadomo, że akumulator ma wystarczyć na około 2 tygodnie.

HyperAdapt mają być gotowe na tegoroczną gwiazdkę, ale nie każdy będzie miał przyjemność je zakupić. By to zrobić musimy należeć do Nike+, ale na stronie producenta w każdej chwili można się zapisać do klubu. Cena nie została ustalona, ale tanio raczej nie będzie. HyperAdapt wywodzą się bezpośrednio z innego projektu, a dokładniej z Nike Mag. Była to limitowana edycja butów, które wyglądały identycznie jak te z „Powrotu do przeszłości”. Dało się je kupić tylko na specjalnej aukcji, a dochód w całości przeznaczono na fundację założoną przez Michaela J. Foxa, która prowadzi badania nad chorobą Parkinsona.

Źródło: Nike
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...