Akuma w Tekken 7:Fated Retribution

Na oficjalnym turnieju King of The Iron Fist: Tekken 7 Tournament, Namco pokazało zapowiedź najnowszego update’u do swojej słynnej serii bijatyk – Tekken 7: Fated Retribution. Największym zaskoczeniem wspomnianej zapowiedzi nie są, bynajmniej, nowe stroje czy poprawiona szata graficzna, ale obecność zawodnika z konkurencyjnej serii Capcomu, Street Fighter – Akumy.

Skąd Akuma w Tekken 7? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać we wspólnym projekcie X Namco i Capcomu, który miał polegać na wydaniu kilku gier z postaciami z uniwersów obu producentów. Capcom stworzył grę Street Fighter X Tekken utrzymaną w duchu serii o ulicznych wojownikach, ale z udziałem bohaterów z serii Tekken, a Namco miało wyprodukować podobny tytuł o nazwie Tekken X Street Fighter. Napisałem „miało” ponieważ słuch o grze po jakimś czasie zaginął; zobaczyliśmy kilka obrazków, producenci potwierdzali, że nad grą pracują, ale ostatecznie nikt nie zobaczył grywalnej wersji produkcji.

http://www.youtube.com/watch?v=ozB1YQuv39I

Teraz, przygotowując update Fated Retribution, Namco zdaje się przekazywać, że projekt być może żyje. Wprowadzenie jednej z najważniejszych postaci serii Street Fighter ma w zapowiedzi silne uzasadnienie fabularne i może wskazywać, że producenci Tekkena chcą zabrać serię w nowe miejsce. Pokazują to fragmenty rozgrywki z Akumą w roli głównej i zachowanie jego najważniejszych ruchów z gry, z której pochodzi – Tekken Studios udało się zaadoptować konserwatywny, dwuwymiarowy styl rozgrywki Street Fightera do trójwymiarowego układu odniesienia, z którego znana jest seria Tekken. To może wskazywać, że kolejnym po Tekken 7 projektem studia będzie Tekken X Street Fighter. A może to swoiste pożegnanie z projektem X i dostarczenie choćby jednej grywalnej postaci z konkurencyjnej serii? Być może, czas pokaże, my tymczasem czekamy na możliwość sprawdzenia Akumy w akcji.

Źródło: kotaku

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...