Akumulator w iPhone Xs

Akumulator w iPhone Xs jest… niewielki. W iPhone Xr i Xs Max podobnie.

W przeciwieństwie do tego, co robią producenci sprzętów z Androidem na pokładzie, Apple nie specjalnie chwali się swoimi podzespołami w smartfonach. Na pierwszy plan wychodzi jedynie procesor oraz aparat. Co jednak z pamięcią RAM i innymi wartościami. Teraz już wiemy, że np. akumulator w iPhone Xs „szału nie robi”.

Akumulator w iPhone Xs

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Apple nie specjalnie przywiązuje wagę do wartości, które zwykłemu użytkownikowi telefonu niewiele mówią. Bo tak naprawdę, co go to obchodzi, ile pamięci RAM ma jego smartfon, o ile ten się nie zacina i nie zwalnia. Tak samo z baterią, która ma po prostu wytrzymywać jak najdłużej, bez konieczności ładowania. Apple podczas swoich konferencji zazwyczaj posługuje się więc procentami i tłumaczy, jak wiele można zyskać wybierając nowy model smartfona. Nie inaczej było w przypadku ostatniego Keynote.

Akumulator w iPhone Xs

Teraz w końcu poznaliśmy wartości, które jednak warto znać. To, ile pamięci RAM będą miały poszczególne modele iPhone’ów przestało być już tajemnicą. I co ciekawe, Apple w końcu zdecydowało się na powiększenie wartości, która dla wielu producentów sprzętów pod Androida, stała się standardem. I tak iPhone Xr będzie miał 3 GB RAM, czyli dokładnie tyle, ile miał iPhone X. Wzrosty spotkają za to dwa kolejne modele, bo iPhone Xs oraz iPhone Xs Max będą miały po 4 GB RAM. Jesteśmy dziwnie spokojni o to, że z takimi wartościami użytkowników smartfonów nie będą czekały jednak żadne „zawiechy” czy „przycinki”. Kluczem jest tu dobra optymalizacja i to nie tylko systemu iOS, ale także dostępnych na niego aplikacji.

Co jednak z akumulatorami? Dla przykładu Xiaomi oraz Samsung umieszczają informację o ich pojemności często na jednym z pierwszych miejsc w specyfikacji. Apple tego nie robi, a i tak użytkownicy nie mają powodów do narzekań, bo urządzenia zwyczajnie działają wystarczająco długo bez ładowania. Wartości mogą wydawać się małe, ale i tak są wystarczające. Przynajmniej w teorii. I tak akumulator w iPhone Xs ma mieć pojemność 2658 mAh. Na drugim miejscu jest iPhone Xr, którego bateria ma 2942 mAh, a stawkę zamyka oczywiście iPhone Xs Max z pojemnością 3174 mAh.

Jak długo będą pracowały smartfony?

Nowy procesor oparty na technologii 7 nm ma zapewnić to, że praca na nowych smartfonach Apple będzie dłuższa o około pół godziny względem poprzednika (iPhone Xs vs. iPhone X). Niewiele więcej czasu dostaniemy z akumulatorami w Xs Max, bo będzie to około półtorej godziny. Najdłużej ma pracować akumulator w iPhone Xr, choć strona Apple podaje identyczną wartość jak z iPhone Xs Max. Oczywiście wszystko okaże się w praktyce, ale możemy spokojnie założyć, że po intensywnym dniu pracy oraz np. oglądaniu filmów, przyda się wizyta przy gniazdku elektrycznym.

Jak widać, akumulator w iPhone Xs oraz innych modelach, nie jest przesadnie duży. Zwiększona wartość RAM także nie powala, ale trzeba poczekać i zobaczyć, jak te rozwiązania będą sprawdzały się w praktyce. W końcu na papierze można napisać wszystko, a rzeczywistość i tak to zweryfikuje.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Apple / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...