Nowy zwiastun Resident Evil 2

Nowy zwiastun Resident Evil 2 podgrzewa atmosferę. Idealny remake?

Wprawdzie do premiery nowej gry od Capcom zostało jeszcze trochę czasu, to firma nie ustaje w promowaniu tytułu, który może okazać się jednym z największych hitów początku 2019 roku. W końcu czeka na niego wielu graczy i to nie tylko tych, którzy ograli oryginał. Nowy zwiastun Resident Evil 2 pokazuje zarys fabularny i to, jak należy tworzyć remake.

Nowy zwiastun Resident Evil 2

Właśnie zaczynają się targi, które przyniosą graczom dużo interesujących wiadomości. Jako, że Tokyo Games Show 2018 odbywa się w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, to nie powinno dziwić, że Capcom pokazał tam coś nowego. Do tej pory mogliśmy obejrzeć kilkuminutowy gameplay z Resident Evil 2, ale sam zwiastun fabularny dalej pozostawał tajemnicą. Niby nie trzeba tłumaczyć, co działo się w grze, która wyszła w 1998 roku. Niemniej warto przyjrzeć się z bliska nowemu dziełu Capcom.

Nowy zwiastun Resident Evil 2

Nowy zwiastun Resident Evil 2 skupia się na zarysie fabularnym produkcji, choć osoby niezaznajomione w ogóle z seriią, niewiele nowego się dowiedzą. Akcja gry dzieje się w kilku miejscach Raccoon City, choć w zwiastunie widzimy głównie komisariat tamtejszej policji i jego przyległości. Nie zabrakło jednak bliższego spojrzenia na postać Birkina, który wygląda wprost obłędnie. Już w oryginalnej wersji można było się przestraszyć jego wielkiego oka, a teraz Capcom zrobił je jeszcze bardziej przerażające.

Zwiastun fabularny pokazuje także to, jak przemodelowano niektóre postaci. Nowy wygląd Claire Redifield znany był już od jakiegoś czasu, ale po raz pierwszy pokazano teraz postać Ady Wong. Jest zdecydowanie ugrzeczniona w porównaniu z tym, co widzieliśmy w 1998 roku. Można powiedzieć, że Capcom zdecydował się na zupełnie inny kierunek podczas tworzenia gry i jest on wyjątkowo trafny. Resident Evil 2 staje się produkcją mroczniejszą i o wiele bardziej poważną. Dzięki temu może przyciągnąć do siebie znacznie więcej nowych użytkowników. Bo to, że po tytuł sięgnął nowi gracze nie ulega wątpliwości. Remake tej produkcji jest bowiem wyjątkowy.

Remake idealny?

Remasterty i odświeżane tytuły mają to do siebie, że bazują na nostalgii graczy. Na tych ludziach, którzy pamiętają, jak doskonale się bawili ogrywając kiedyś tytuł. Czasem wystarczy im możliwość, by zagrać w niego na nowo z lekko podkręconą grafiką oraz na nowej platformie. Tymczasem Capcom do Resident Evile 2 podszedł całościowo. Zmiany w modelowaniu postaci i stworzenie ich w nowej, poważniejszej formie to tylko jeden z elementów. Na uwagę zasługuje także praca kamery. Oczywiste było to, że nikt nie wyprodukowałby teraz tytułu, gdzie każda kolejna plansza byłaby doczytywyna w momencie, kiedy bohater zrobi kilka kroków. Niemniej Capcom zdecydował się na kamerę TPP, która często była bolączką późniejszych odsłon serii.

Jednak zaprezentowane wcześniej fragmenty rozgrywki dają nadzieję na to, że tym razem sterowanie będzie znacznie mniej problematyczne. Ciekawym posunięciem będzie też to, że gracz będzie mógł już na starcie zdecydować, którą kampanię chce rozgrywać. Do tej pory nie miał takiego wyboru, co skutkowało tym, że odwiedzało się te same lokalizacje, ale raz pod postacią Claire, a raz Leona. Teraz ma się to zmienić. Prawdopodobnie czekają nas przez to niewielkie zmiany fabularne, ale główny trzon historii ma zostać zachowany. To ważne, bo prawdopodobnie Capcom na Resident Evil 2 nie poprzestanie i doczekamy się kolejnych odsłon serii w nowych wersjach.

Ponoć Capcom prace nad grą zaczął już w 2015 roku, czyli możemy mówić o trzech latach intensywnych przygotowań do wypuszczenia tytułu. I to widać na każdy z kolejnych udostępnianych przez firmę materiałów. Produkcja zdobyła tytuł gry targów E3 2018 w Los Angeles, a oczekiwania fanów są ogromne. Dobrym ruchem było to, żeby produkcja zadebiutowała na rynku z początkiem 2019 roku. Obecnie króluje przecież Spider-Man i z pewnością część graczy wybrałaby właśnie uniwersum Marvela (lub nowe przygody Lary Croft). 25 stycznia to idealny moment na premierę, gdyż Capcom zawładnie wtedy wszystkimi mediami. Tego jesteśmy pewni.

Gra ukaże się jednocześnie na platformach PC, Xbox oraz PlayStation.

Konsole, gry oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Capcom / Sony / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...