Alan Wake jako serial

Alan Wake jako serial? Jesteśmy za!

Fani Alan Wake nie mają łatwego życia. Produkcja ma już n karku ładnych parę lat, a o kontynuacji jakoś nikt nie chce się wypowiadać. Wprawdzie daleko grze do tytułu kultowego i takiego, który doczekałby się memów odnośnie kolejnej części (to nie Half-Life), ale miło byłoby zagrać w kolejną odsłonę. Tymczasem są szanse, że zobaczymy Alan Wake jako serial. I to są świetne wiadomości!

Alan Wake jako serial

Od premiery Alan Wake minęło już osiem lat. Odrobinę mniej, jeżeli pod uwagę weźmiemy datę wypuszczenia produkcji na komputery osobiste. To jednak dalej dość długo i do tej pory sądziliśmy, że powstanie kontynuacji nie będzie już możliwe. Tymczasem są szanse na coś zupełnie innego, ale tym samym, kolejna część gry także staje się coraz bardziej prawdopodobna. W końcu seriale telewizyjne oraz na te publikowane na przeróżnych platformach napędzają zainteresowanie. Czy Alan Wake też będzie tak działał, jeżeli stanie się serialem?

Alan Wake jako serial

Alan Wake może nie był najlepszą grą jaka powstała na Xbox czy PC, ale miał w sobie coś wielce interesującego. Studio Remedy nie wystrzegło się pewnych błędów tworząc ten horror, ale w ogólnym rozrachunku trzeba przyznać, że grało się w niego całkiem nieźle. Na tyle, że nawet po tych kilku latach od premiery, tytuł dalej się pamięta. A to już duże osiągnięcie w branży gier wideo. Wszystko za sprawą fabuły, która jak na horror może nie była całkowicie nieprzewidywalna, ale w zestawieniu z odpowiednimi lokacjami i ich wyglądem, doskonale się broniła.

Teraz okazuje się, że fani doczekają się czegoś na kształt kontynuacji. Alan Wake jako serial może pojawić się w produkcji i to już całkiem niedługo. Nie wiadomo jeszcze, gdzie ani kiedy miały zadebiutować serial, bo pierwsze poważne rozmowy odbędą się dopiero w październiku. Niemniej jest to na tyle intrygująca wiadomość, że w sam projekt zaangażowani są już odpowiedni ludzie. Jednym z nich jest jeden z założycieli studia Remedy Entertainment, czyli Sam Lake. To postać, która powołała do życia Alana Wake, a z ciekawostek warto jeszcze nadmienić, że to także on użyczył swojej twarzy do pierwszej odsłony Max Payne. Lake brał udział także w tworzeniu scenariusza do Quantum Break. Drugą osobą, która może sprawić, że Alan Wake jako serial będzie sukcesem, jest Peter Calloway. Człowiek, który pracował przy m.in. serialu Legion i to on został scenarzystą oraz showrunnerem rodzącej się produkcji. Sam Lake jest wprawdzie „tylko” producentem wykonawczym, ale liczymy na to, że jednak będzie miał sporo do powiedzenia.

Gra jako serial? To się może udać!

Fabuł zapewne dalej będzie mocno związana z grą, bo przecież główna postać spina wszystko w jedną całość. Przypomnijmy, że Alan Wake to pisarz, który miał pewne problemy z tym, żeby stworzyć kolejną powieść. Udaje się więc na odludzie, by złapać trochę oddechu i liczyć na to, że pomoże mu się to skupić w pracy nad kolejną powieścią. Potem zaczynają się dziać wokół niego i jego rodziny dość nietypowe rzeczy. Widać, że twórcy mocno inspirowali się książkami Stephena Kinga i nawet się tego nie wstydzili. Produkcji wyszło to na plus.

Wprawdzie sama gra w pewnym momencie stawała się lekko monotonna, to już fabuła to prawdziwy majstersztyk, jeżeli chodzi o podejście do horroru. Jeżeli powstający serial będzie rozwijał dodatkowe wątki, a tak ponoć ma być, to możemy liczyć na kawał solidnej rozrywki. Oczywiście zanim padnie pierwszy klaps na planie może minąć jeszcze dużo czasu, ale już niecierpliwie czekamy na to, co przyniesie nam przyszłość. Bo Alan Wake jako serial może być czymś wyjątkowo interesującym.

Po gry, konsole oraz komputery osobiste, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: The Variety / Remedy Entertainment

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...