Alibaba rezygnuje z rozbójników i inwestuje w konsole

Chiński gigant sprzedaży internetowej, serwis Alibaba postanowił zainwestować trochę yuanów w amerykańską firmę produkującą opartą na Androidzie konsolę Ouya. 

Chiński koncern zdecydował się wspomóc finansowo twórców „kostki” i na mocy umowy partnerskiej zainwestował w Ouyę 10 milionów dolarów. Owocem owej współpracy ma być integracja oprogramowania i całej biblioteki Ouyi z tworzoną z myślą o chińskim rynku przystawką STB (Set-top box) Alibaby. Patrząc na ostatnie wydarzenia mające miejsce w Chinach posuniecie twórców androidowej konsoli może okazać się olbrzymim sukcesem. Przypomnijmy, iż nie tak dawno w Państwie Środka zniesiono zakaz handlu grami konsolowymi, który obowiązywał aż od 2000 roku. To nie pierwsza próba zaistnienia Ouyi na chińskim rynku. W zeszłym roku podpisano umowę partnerską dzięki, której gry z Ouyi trafią do abonentów lokalnej usługi do strumieniowania telewizji Xiaomi.

Konsola Ouya jest dzieckiem platformy croudfundingowej „Kickstarter”. Firma rodem z Kalifornii, może się pochwalić rekordem, bo jako pierwszej udało jej się w zaledwie osiem godzin zebrać ponad milion dolarów, a całość finansowej pomocy zwykłych internautów opiewała na kwotę 8.6 miliona dolarów. Za sukces akcji odpowiadała niezła wydajność idąca w parze z niską ceną (99$) oraz to, iż urządzenie pracowało pod kontrolą uniwersalnego Androida. Archiwalną akcję na portalu „Kickcstarter” znajdziecie pod tym adresem. Premiera rynkowa sprzętu miała miejsce w roku 2012. Natomiast poniższy filmik przybliży wam nieco samą konsolę:

http://www.youtube.com/watch?v=M5gccrFPUsw

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowinkami ze świata owej konsoli zachęcamy do odwiedzenia serwisu Ouya.pl zajmującego się tematyką nowego gadżetu z Androidem, oficjalnej strony Ouyi oraz kanału na Youtube, gdzie zapoznamy się, między innymi z trailerami gier, dostępnych na urządzenia Amerykanów. Kilka przykładów poniżej, a jest w czym wybierać:

http://www.youtube.com/watch?v=DM0FqpX2qbI

Jeśli macie w domu wspomnianą konsolę zachęcamy do wyrażania swoich opinii o gadżecie pod artykułem.

Źródło: Wall Street Journal, Youtube, Kickstarter

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...