GDC 2015 – czy Sony zdradzi nam nowe szczegóły na temat gogli VR?

Prace nad Projektem Morfeusz – goglami wirtualnej rzeczywistości od Sony ogłoszone były na zeszłorocznej edycji „Game Developers Conference”. Czy koncern zaktualizuje informacje na tema gadżetu na tegorocznej imprezie?

Na zeszłorocznej edycji „GDC” – jednej z ważniejszych imprez w branży deweloperskiej Sony Computer Entertainment ogłosiło światu początek prac nad „Project Morpheus” – urządzenia korzystającego z technologii wirtualnej rzeczywistości. Od tamtej pory Japończycy dozowali nowe wiadomości na temat gadżetu. Ostatnio z goglami zapoznać się można było na wydarzeniu „SVVR10”, które miało miejsce w dolinie krzemowej na początku maja zeszłego roku.

Nic więc dziwnego, iż sympatycy wspomnianej technologii z niecierpliwością czekają na tegoroczne „GDC”. Tym bardziej, że Sony już zapowiedziało swoją obecność na nadchodzącym wydarzeniu i przekaże najświeższe wiadomości związane z projektem własnych gogli VR. W programie „GDC 2015 pod datą 4 marca widnieje panel „Projekt Morfeusz: aktualizacja od Sony”. Opis wydarzenia przedstawia się następująco:

„Uczestnicy poznają nowe i oryginalne doznania, jakich można doświadczyć poprzez pracę z wirtualną rzeczywistością na platformie PlayStation”.

http://www.youtube.com/watch?v=noef5XCjt20

Spotkanie poprowadzą starszy inżynier Chris Norden, starszy projektant gier Jed Ashforth oraz starszy reżyser Nicolas Ducet. Za dużo się nie dowiedzieliśmy. Możemy mieć jednak nadzieję na to, iż na „GDC” poznamy wreszcie datę debiutu rynkowego okularów, cenę lub chociaż oficjalną nazwę sprzętu. Istnieje za to spora szansa, że ujrzymy nowe demo technologiczne i poznamy pierwsze dedykowane goglom tytuły.

http://www.youtube.com/watch?v=_WzpLtCw9r0

Na odpowiedź czy moje przypuszczenia znajdą odzwierciedlenie, w rzeczywistości musimy poczekać do początku marca, kiedy to w San Francisco w dniach 2-6 marca odbędzie się event „GDC 2015.

Więcej informacji na temat samej konferencji, jak i szczegółowy program „Game Developers Conference 2015” znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: Youtube

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...