Zakupy z AliExpress dojdą do ciebie w kilka dni. Alibaba inwestuje w Polsce

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów w chińskich serwisach oferujących sprzęt w konkurencyjnych do rynku europejskiego cenach. Klienci nie muszą martwic się nawet kosztem wysyłki, który jeśli w ogóle występuje, jest marginalny. Jedyną niedogodnością, na którą trzeba się zgodzić, jest długi czas oczekiwania na realizację zamówienia. Niebawem kwestia ta ulegnie znaczącej poprawie. Wszystko za sprawą spółki Alibaba, która postanowiła zainwestować w europejskie centra logistyczne AliExpress.

AliExpress

Amazon, Gearbest oraz inne zagraniczne platformy zakupowe dostrzegły potencjał w naszym rynku i otworzyły w Polsce centra logistyczne. Lokalizacje magazynów znacząco skracają czas oczekiwania na paczkę, z czego cieszą się przede wszystkim klienci. Jak wiadomo, zadowolony klient, chętnie wraca, a więc jest to korzyść obopólna. Okazuje się, że podobnie zachowa się właściciel sklepu AliExpress, spółka Alibaba.

AliExpress w Polsce

To, że sprzęt oraz inne produkty kupione na AliExpress są atrakcyjne cenowo, jest kwestią bezdyskusyjną. Wysyłka, a w zasadzie jest koszt, jest niemal niezauważalny, jeśli w ogóle występuje. Niedogodnością pozostają elementy takie jak długi czas oczekiwania oraz możliwe doliczenie podatku, oraz cła. Alibaba zamierza temu zaradzić. Jak? Otwierając w Polsce centrum logistyczne, w którym magazynowane będą towary mające trafić do klientów z naszego kraju. Co ciekawe, podobne placówki zostaną otwarte w Czechach i Niemczech.

Skrócenie czasu oczekiwania na paczkę do kilku dni może sprawić, że Polacy coraz chętniej będą wybierać AliExpress jako główną platformę zakupową. Dochodzi do tego wykluczenie ryzyka konieczności zapłaty cła oraz podatku.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...