Messenger

Messenger dostaje zdjęcia 360 i filmy HD

Przeważnie neguję dodatki do komunikatora Messenger, jednak tym razem przyklasnę zmianom. Nowości w postaci obsługi zdjęć sferycznych (360) oraz filmów HD są rozwiązaniami pożądanymi przez użytkowników. Zastanawia mnie jednak to, dlaczego Facebook zdecydował się wprowadzić ficzery właśnie teraz.

Messenger

Afera związana z wyciekiem ogromnej liczby danych użytkowników związana z firmą Cambridge Analytica nie cichnie. Kolejne dni przynoszą kolejne ustalenia w sprawie, która może ciągnąć się za Zuckerbergiem latami. Akcjonariusze najchętniej widzieliby dziś w roli CEO serwisu kogoś innego, jednak Mark skutecznie się przez taką sytuacją zabezpieczył. Objaw geniuszu? Raczej zapobiegliwości.

Choć sprawa nie cichnie, czas płynie dalej, a Facebook oraz powiązane z nim usługi funkcjonują na dawnych zasadach. Oznacza to, że lwia cześć użytkowników pragnie nowości, tych zapowiadanych i tych będących zaskoczeniem. CEO FB doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowił oddać w ręce userów dwa nowe rozwiązania.

Messenger ze zdjęciami sferycznymi i filmami 720p

Messenger jest dziś istnym kombajnem. Z prostego komunikatora zapewniającego przede wszystkim możliwość wymiany wiadomości tekstowych, usługa starał się platformą. Platformą, do której zaimplementowano połączenia wideo, moduł wymiany plików, zdjęć oraz nagrań. Nie zabrakło również naklejek oraz GIF-ów. Problem w tym, że apka staje się przez nowości nieco ociężała i brakuje jej lekkości. Nie oznacza to, że każda zmiana jest zmianą złą. Przeciwnie — pomysł wdrożenia do Messengera zdjęć sferycznych oraz wideo w rozdzielczości HD wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Korzystanie z nowości w postaci zdjęć sferycznych jest banalnie proste. W celu przesłania materiału 360 wystarczy wykonać odpowiednie ujęcie aparatem smartfona, następnie Messenger zajmie się resztą, czyli przekonwertowaniem pliku do zgodnego formatu. Co z filmami HD? Tutaj pojawia się problem z dostępnością. Okazuje się, że opcja nie trafi do wszystkich w jednym czasie. My Polacy będziemy musieli poczekać na nią kilka tygodni, a może nawet miesięcy. Coż, pozostaje nam czekać.

Smartfony zgodne z aplikacją Messenger znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...