You are here
Allegro Lokalnie to odpowiedź na OLX, ale czy jest potrzebna? artykuły News 

Allegro Lokalnie to odpowiedź na OLX, ale czy jest potrzebna?

Za miesiąc wystartuje w Polsce nowa platforma aukcyjno-sprzedażowa. Mowa o Allegro Lokalnie, które jak sama nazwa wskazuje, ma wprowadzić zmiany w tym, jak robione są zakupy i skąd dostarczane będą do klientów zamówione towary. Co takiego zaoferuje i czy faktycznie jest potrzebna?

Allegro Lokalnie
Fot. Allegro Lokalnie

Allegro to zdecydowanie największy, a przynajmniej najbardziej rozpoznawalny serwis aukcyjny w naszym kraju. Dużo się zmieniło na platformie oraz generalnie na rynku od czasu debiutu Allegro, które obecnie służy głównie przedsiębiorcom do wystawiania tam swoich produktów. Jeżeli ktoś ma ochotę wystawić coś swojego, ale prywatnie, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak niedługo sytuacja się zmieni.

Allegro Lokalnie

Allegro Lokalnie ma wystartować 16 września tego roku. Dobrą wiadomością dla wszystkich użytkowników posiadających teraz konto na Allegro jest to, że nie będą musieli zakładać nowego, bo dane do logowania zostają bez zmian. Zmianie natomiast ulegną niektóre procedury. Za wystawienie przedmiotu nie trzeba będzie nic zapłacić, jeżeli użytkownik zdecyduje się na darmową i uproszoną wersję ogłoszenia. Jednak, jeżeli będzie chciał dodać opcję Kup Teraz lub licytacji, musi liczyć się z niewielkimi opłatami.

Istotne jest tutaj to, że Allegro Lokalnie ma być konkurencją dla rosnącego w siłę OLX i ich grup. Allegro jako takie ma zostać docelowo przekształcone w platformę dla przedsiębiorców, a prywatni użytkownicy będą korzystali z jej nowej „odnogi”. Serwis ma być uproszony, a dodawanie ogłoszenia ma trwać średnio jedną minutę. Tak zalety nowej platformy opisano w komunikacie prasowym:

nowe i używane przedmioty, wystawione wyłącznie przez osoby prywatne, znajdziesz w jednym miejscu

szybko dotrzesz do ogłoszeń w Twoim sąsiedztwie, do przedmiotów w atrakcyjnych cenach oraz do tych, które nie są już dostępne w regularnej sprzedaży

skontaktujesz się ze sprzedającym przez wygodny czat oraz skorzystasz z opcji rezerwacji przedmiotu czy negocjacji ceny

łatwo odbierzesz przedmiot blisko domu czy po drodze z pracy.

Smartfony, które pozwolą wam korzystać z aplikacji do zakupów, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Allegro Informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment