Altera sprzedała się Intelowi

Plotki związane z rozmowami na temat największego przejęcia w historii Intela krążyły w sieci już od dłuższego czasu. W kwietniu pojawiły się informacje, że negocjacje przerwano, a transakcja być może nie zakończy się pełnym sukcesem.

Na początku tygodnia informowaliśmy o przejęciu przez giganta z Cupertino firmy „Metaio”, a tymczasem „Intel” również sypnął groszem (16,7 mld dolarów) i w końcu zakończył transakcję dotyczącą innego przedsiębiorstwa związanego z nowymi technologiami, którym jest „Altera”.

Nowy nabytek producenta układów scalonych powstał w roku 1983 i stał się pionierem w dziedzinie programowalnych układów logicznych, systemów mikroprocesorowych oraz podzespołów elektronicznych. Wśród klientów „Altery” znajdziemy między innymi takiego giganta branży technologicznej jak „Microsoft”, a jej układy „napędzają” usługę „Bing”.

Głównym motywem działań „Intela” jest uniezależnienie się od rynku PC i poszerzenie swojego portfolio rozwiązań dla centrów baz danych. W 2014 roku dział „Data Center” wygenerował blisko 25% przychodów firmy, czyli 11,2 mld dolarów. Natomiast większość zysków „Intelowi” przysporzyła sprzedaż procesorów i platform do PC.

Czipy „Altery” mają być zintegrowane z procesorami „Intela”, co zaowocować ma zwiększoną wydajnością, zapewnieniem użytkownikom większej elastyczności, a przede wszystkim zmniejszeniem kosztów. Powyższe zmiany dotyczyć mają serwerów opartych na procesorach „Xeon”.

Czy inwestycja okaże się udana i prognozy „Intela” o nadrobieniu strat spowodowanych kurczeniem się rynku komputerów osobistych znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, dowiemy się w dalszej perspektywie.

_____________________________________________________

Szeroką gamę produktów wyposażonych w procesory „Intela” znajdziecie w naszym e-sklepie. Zapraszamy także do odwiedzania naszego profilu na „Facebooku”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...