HuaweiY6Pro750x300

Huawei Y6 Pro – zapowiedziany

Pamiętacie budżetowego Y6? Huawei postanowiło odświeżyć model, czego efektem jest zapowiedź wersji Pro tegoż smartfona. Co ciekawe, nie jest on do końca nowym urządzeniem.

HuaweiY6Pro750x300

Na początek kilka słów o samym sprzęcie. Producent podzielił się z nami informacjami o specyfikacji technicznej, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że Y6 Pro zostanie wyposażony w 5-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniową jednostkę MediaTek MT6735P taktowaną zegarem 1,3 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Nad sprawną pracą podzespołów czuwać będzie Android Lollipop 5.1. Naturalnie został on zmodyfikowany poprzez nakładkę producenta Emotion UI 3.1 Lite, która poza zmianami wizualnymi, wzbogaca OS o dodatkowe funkcje.

Zdjęcia wykonane 13 Mpix aparatem głównym lub 5 Mpix przednią kamerką zapiszemy na 16 GB pamięci flash. Niestety nie znajdziemy tutaj rozszerzenia w postaci gniazda na karty MicroSD, choć producent stara się to zrekompensować dodatkową funkcją – DualSim. Konstrukcja o wymiarach 143,1 x 71,7 x 9,7 mm oraz wadze równej 160 g jest całkiem przyjemna dla oka. Nie bez znacznie dla pozytywnego odbioru całości jest metalowa ramka okalająca urządzenie.

HuaweiY6Pro1

I teraz najciekawsze. Jak już wspomniałem na wstępie, Y6 Pro nie jest do końca nowym tworem. Właściwie jest to klon modelu Enjoy 5, który przeznaczony był wyłącznie na rynek chiński. Tytułowy smartfon jest po prostu jego globalnym wariantem. Żonglowanie nazewnictwem jest powszechnie stosowaną w branży technologicznej praktyką, dzięki której mniej zaznajomiony z rynkiem obserwator jest wprowadzany w błąd.

Niestety na chwilę obecną nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery ani przewidywanych cen Y6 Pro, a to właśnie od ostatniego czynnika zależeć może sukces sprzedażowy modelu.

Źródła:  Gsmarena,  Huawei.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...