Amazon Echo oraz Music Unlimited dla Polaków!

Amerykańskie przedsiębiorstwo otwiera się na Polskę i czyni to w sposób bezpośredni. Nie mówimy tutaj o metodzie małych kroczków, jak to ma miejsce w przypadku innych gigantów takich jak Google czy Apple, ale o skumulowanych działaniach poszerzających zasięg firmy. Logicznym następstwem jest więc udostępnienie na naszym rynku głośników z serii Amazon Echo oraz muzycznej usługi streamingowej Unlimited.

Amazon

Amazon zaskoczył wczoraj wszystkich Polaków, a już na pewno tych będących aktywnymi obserwatorami rynku okołotechnologicznego. Choć nasz język nie jest jeszcze wspierany przez asystenta głosowego “Alexa”, nic nie stoi na przeszkodzie, ku wydawaniu głośnikom z serii Amazon Echo poleceń głosowych. Tak, aplikacja zyskała wsparcie polskiej lokalizacji, co oznacza, że bez problemu sprawdzimy na przykład pogodę. To samo dotyczy nawigacji w usłudze streamingowej, która, od teraz jest również dostępna dla Polski…

Amazon pozamiatał

W mojej ocenie są to idealne do opisania aktualnej sytuacji słowa. Przedsiębiorstwo udostępniając dla naszego rynku nowości, przygotowuje grunt pod dalsze działania. Nie mniej, rzeczone przygotowywanie gruntu, samo w sobie daje Polakom solidny argument do zainteresowania się usługami oraz urządzeniami Amazona. Na początek zajmiemy się tymi pierwszymi, a uściślając pierwszą, gdyż chodzi o Music Unlimited.

Wspomniana usługa to nic innego jak konkurencja dla serwisów Tidal, Deezer, Spotify, ale również Apple Music oraz Google Play Music. Tutaj również możemy pokusić się o darmowe 30-dniowe testy, dzięki którym każdy będzie w stanie stwierdzić, na ile ciekawym serwisem streamingowym jest AMU. Myślę, że warto zainteresować się nim przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze — ceny. Okazuje się, że usługa jest znacznie tańsza od tych obecnych na rynku. Za miesiąc odsłuchu zapłacimy od 8,5 złotych (jeśli korzystamy z głośnika z serii Echo), przez 17 złotych w pakiecie indywidualnym dla jednego użytkownika, po 25 złotych za pakiet rodzinny dla sześciu osób.

Wspomniane kwoty pozwolą nam na odtwarzanie około 40 milionów utworów, do której to czynności wykorzystamy aplikację dla systemów Android, iOS, Windows, macOS lub odsłonę webową usługi. Jak łatwo zgadnąć AMU jest zintegrowane z CarPlay, Android Auto oraz Alexą od Amazon. Nie mniej, warto rozważyć kupno dedykowanego głośnika.

Głośniki Amazon Echo

Od wczoraj możemy zamawiać do Polski trzy modele produktów — Amazon Echo, Echo Plus oraz Echo dot. Pierwszy z wymienionych to produkt podstawowy prezentujący średnią półkę cenową. Za sprzęt przyjdzie nam zapłacić 99,99 euro. Jeśli natomiast zamierzamy nieco zaoszczędzić, powinniśmy zainteresować się modelem Echo Dot, który jest konstrukcją tańszą (59,99 euro). Klientom z zasobnymi portfelami poleciłbym Echo Plus kosztujący 149,99 euro, ale dający największą radość, która idzie w parze z funkcjonalnością.

Zapewne przez brak pełnej obsługi języka polskiego wielu z was nie zdecyduje się dzisiaj na zakup głośników z serii Amazon Echo ani. Rozumiem to w pełni, choć czuję, że zmienicie podejście wraz z dodaniem wsparcia naszego języka. Inaczej maluje się usługa Music Unlimited, która nie jest juz dla nas ograniczona, a co ciekawe, stanowi tańszą, choć nie gorszą, alternatywę dla Spotify, Tida, Apple Music oraz Google Play Music. Serwis, a w zasadzie jego oferta, wydaje się czymś naprawdę atrakcyjnym. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak wyprobować usługę na własnym przykładzie.

Źródło: Amazon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...