You are here
Go4Fresh, czyli zadbaj o czystość powietrza w domu artykuły News 

Go4Fresh, czyli zadbaj o czystość powietrza w domu

Oczyszczacze powietrza przestają być jedynie opcją. Rzeczone urządzenia coraz częściej traktujemy jako konieczność — minimum niezbędne do zachowania zdrowia swojego oraz pozostałych członków rodziny, z którymi dzielimy domostwo. Ważne jest to, aby sprzęt mający realny wpływ na nasze zdrowie działał sprawnie, skutecznie i efektywniej od reszty rynkowych produktów. Myślicie, że funkcjonalne oczyszczacze mogą zrujnować portfel? Owszem, na szczęście nie wszystkie, czego przykładem jest seria Go4Fresh.

Go4Fresh

Smog, o którym pisałem już wielokrotnie, jest realnym zagrożeniem, z którym muszą zmagać się mieszkańcy miast. Zjawisko przypominające mgłę, czyli smog to tak naprawdę gęsto występujący pył PM10 o średnicy ziaren do 10 mikrometrów. Pył jest tak mały, że nie sprawia mu większej trudności, dostanie się do płuc ludzi i zwierząt. W jego składzie znajdziemy między innymi benzopiren, czyli silnie rakotwórczy związek powstający głównie wskutek spalania materiałów organicznych.

Brzmi groźnie, ale prawda jest taka, że zanieczyszczenie powietrza to nie tylko smog. Niestety, choć globalna walka ze zjawiskiem postępuje, w miastach za sprawą szkodliwych substancji i pyłów zawieszonych w powietrzu w dalszym ciągu jest zwyczajnie niebezpiecznie. Właśnie dlatego każdy, bez wyjątku — powinien zadbać o bezpieczeństwo we własnym zakresie. Na przykład wyposażając swoje mieszkanie lub dom w oczyszczacz powietrza. Firm oferujących podobne urządzenia mamy dzisiaj pod dostatkiem. Ba — możemy skorzystać ze sprzętu z “naszego polskiego podwórka”…

Oczyszczanie powietrza z Go4Fresh

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że z powodu szeroko pojętego zanieczyszczenia powietrza w Polsce przedwcześnie umiera aż 45 000 osób rocznie. Mieszkańcy miast takich jak Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice, Nowy Sącz oraz Kraków narażeni są na wystąpienie objawów astmy, alergii oraz innych chorób układu oddechowego. Choć wspomniałem jedynie o kilku miejscowościach, zagrożenie obejmuje również pozostałe miasta, jak choćby Stolicę. Warto więc podjąć działania, które mogą poprawić naszą, jakby nie patrzeć, nienajlepszą sytuację. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza, z których chciałbym wyróżnić sprzęt marki Go4Fresh.

Nie będę twierdził, że jest to jedyny słuszny wybór i na rynku nie znajdziemy produktów w teorii efektywniejszych lub mniej efektywnych, lecz tańszych. Skłamałbym, czego zrobić nie mogę i nie chcę. Nie mniej, Go4Fresh od Nelro Data SA prezentuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a nie oszukujmy się, w Polsce jest to czynnik decydujący.

Dlaczego warto zainteresować się marką Go4Fresh?

Oczyszczacze powietrza sygnowane logiem wspomnianego producenta zaskakują skutecznością, która oznacza, że aż 99,97% mikrocząsteczek stałych (kurz i pyłki) jest wychwytywanych i “wyfiltrowywanych” z pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wymiennych filtrów z aktywnym węglem oraz HEPA. Wśród szkodliwych substancji, z którymi poradzi sobie Go4Fresh, znajdują się cząsteczki sadzy, drobne pyłki oraz… uwaga — zapach dymu papierosowego.

Ostatnim etapem oczyszczania powietrza przez tytułowy sprzęt jest filtr TiO2 oraz lampa UV, które dosłownie zabijają zarodki pleśni, mikroby, bakterie oraz wirusy.

Pomyślcie, czy oszczędzanie na zakupie filtra powietrza jest rozsądne. W mojej ocenie — nie.

Źródło: Nelro Data

Related posts

Leave a Comment