Amerykańska policja

Amerykańscy policjanci i szkolenia z obsługi Face ID?

Zdaję sobie sprawę z tego, że tytuł prezentuje się zabawnie, ale sprawa jest poważna. Amerykańscy policjanci faktycznie przechodzą specjalnie szkolenia z zasady działania oraz obsługi Face ID, czyli zabezpieczenia biometrycznego stosowanego w nowych iPhone’ach X, Xs, Xr oraz Xs Max. Po co stróżom prawa takowa umiejętność?

Policjanci muszą niekiedy uzyskać dostęp do zablokowanego smartfona osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa. W przypadku iPhone’ów nie zawsze jest to proste, dlatego najefektywniej odblokować smartfon już podczas zatrzymania sprawcy. Można to zrobić choćby przy użyciu jego “twarzy”. Wszystko wydaje się proste, ale należy pamiętać o kilku sprawach.

Amerykańcy policjanci będą ostrożniejsi

Stróże prawa z USA podczas zatrzymania osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa, chcąc uzyskać dostęp do jej smartfona, muszą zeskanować twarz “złoczyńcy” możliwie szybko. Próba przyglądania się iPhone’owi może zakończyć się jego zablokowaniem, na które jedynym rozwiązaniem jest podanie kodu. Aby temu zapobiec, policjanci zostali odpowiednio przeszkoleni. Jednym z elementów instrukcji jest zakaz przyglądania się smartfonom Apple podczas aresztowań. Brzmi śmiesznie, ale jestem więcej niż pewny, że znacząco zwiększy to skuteczność gromadzenia materiałów dowodowego.

Źródło

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...