You are here
Among the Sleep – koszmary dzieciństwa powracają… Gry 

Among the Sleep – koszmary dzieciństwa powracają…

Gra przygodowa z perspektywy dwuletniego dziecka osiągnęła zamierzone cele na portalu „zbiórkowym” Kickstarter. Deweloperzy udostępnili graczom wczesną wersję alpha.

Jeśli chcielibyście sobie przypomnieć, jak wyglądał świat gdy mieliście mniej niż metr wysokości, koniecznie zainteresujcie się projektem studia Krillbite – Among the Sleep. Gra jest przygodówką, w której świat obserwujemy z perspektywy dwuletniego dziecka. Akcja przeprowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem, co pozwoliło twórcom wypuścić wersję demo.  Jest ona dostępna na PC, Linuksa i Maca.

Among the Sleep jako horror FPP dziejący się w nietypowym środowisku z pewnością okaże się produkcją nowatorską. Nie co dzień można wcielić się w dwulatka i z jego perspektywy obserwować znany nam świat.

http://www.youtube.com/watch?v=YWDQN_X5b-M

Produkcja ma już swoich wiernych fanów. Zbiórka pieniędzy na ukończenie tytułu okazała się sukcesem, w związku z czym zespół ze studia Krillbite postanowili się podzielić z wielbicielami wersją demo. Wsparcie finansowe, w postaci 250 tysięcy dolarów pozwoli studiu na wprowadzenie obsługi okularów Oculus Rift do rzeczywistości wirtualnej oraz wbudowanie w grę opcjonalnej ścieżki komentarza deweloperów. Finansów nie wystarczyło niestety na DLC stworzone przy współpracy z uczestnikami zbiórki.

Z implementacją Oculus Rift można się zapoznać w jednym z filmików o grze. Klip prezentuje kilka osób zagłębiających się w świat Among the Sleep. Naszym zadaniem jest eksploracja mrocznego domostwa i odszukanie zaginionych rodziców. Misja ratunkowa nie będzie jednak „spacerkiem po parku”, lecz szalenie niebezpieczną eskapadą po pomieszczeniach naszpikowanych ukrytymi pułapkami. Uciekanie przed potworami, rozwiązywanie zagadek logicznych, wdrapywanie się na obiekty, a za towarzysza mając pluszowego misia o imieniu Teddy, to tylko część niespodzianek przygotowanych przez zespół z Norwegii. Świat widziany oczami dziecka ma przypominać koszmar.  Producenci gry zapewniają, że okulary do rzeczywistości wirtualnej pozwolą osiągnąć pełną immersję i wzbogacą rozgrywkę.

 http://www.youtube.com/watch?v=oD5eEzJjFbA

Czy pełna wersja spełni oczekiwania graczy, przekonamy się w grudniu bieżącego roku. Tytuł ukaże się na PC, Maca i Linuksa.

Z bieżącymi informacjami o produkcji, możemy się zapoznać na oficjalnej stronie Krillbite Studio.

Related posts

Leave a Comment