You are here
Android 10 na smartfonach Nokia. Znamy harmonogram artykuły News 

Android 10 na smartfonach Nokia. Znamy harmonogram

Wiemy już, że Android Q to tak naprawdę Android 10. Google odniosło się do sprawy oficjalnie, rozprawiając się z mylącymi doniesieniami. Teraz udało nam się poznać harmonogram aktualizacji smartfonów marki Nokia do najnowszej wersji Zielonego Robota.

Nokia
fot. Nokia

Juho Sarvikas z HMD Global zdecydował się opublikować listę-harmonogram aktualizacji smartfonów Nokia do Androida 10. Firma zaskakuje. Czysty system w połączeniu z regularnością uaktualnień i jak się okazuje, przejrzystością działań, powodując, że coraz więcej osób sięga po duchowych spadkobierców fińskiej myśli technicznej.

Nokia i Android 10

Pierwszeństwo w otrzymaniu aktualizacji do 10-tki mają Nokia 7.1, Nokia 8.1 oraz Nokia 9 PureViem, które otrzymają udpate już w czwartym kwartale tego roku. Modele Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus oraz Nokia 7 Pluszostaną zaktualizowane pod koniec roku 2019 lub na początku 2020. W pierwszym kwartale 2020 na update mogą liczyć Nokia 2.2, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.2 oraz Nokia 4.2. Następnie, jeszcze w Q1 2020 roku uaktualnienie zaliczą Nokia 1 Plus, Nokia 5.1 Plus, Nokia 8 Sirocco. Natomiast na drugi kwartał przyszłego roku zaplanowano update smartfonów Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1 oraz Nokia 1.

Łącznie mamy więc aż 17 smartfonów wytypowanych do pracy z systemem Android 10. Nie powiem, abym darzył Nokię specjalną sympatią, ale muszę przyznać, że firma zachowuje się we wzorowy wręcz sposób. Użytkownicy traktowani są poważnie i jak sądzę, wpłynie to na możliwie wysokie przywiązanie do marki.

Smartfony marki Nokia znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Juho Sarvikas (HMD Global)

Related posts

Leave a Comment