You are here
Android 10 jedynie dla siedmiu smartfonów marki Sony artykuły News 

Android 10 jedynie dla siedmiu smartfonów marki Sony

Poznaliśmy właśnie listę urządzeń marki Sony wytypowanych do otrzymania aktualizacji Android 10. Wygląda na to, że Japończycy po raz kolejny niespecjalnie przejęli się kwestią wsparcia smartfonów z własnej oferty produktowej. Update’u doczeka się jedynie siedem modeli.

Xperia 1
fot. Sony

Spokojnie, nie jest to oficjalna lista pochodząca bezpośrednio od Sony. Dane otrzymano od NTT DoCoMo, czyli japońskiego operatora i jak łatwo się domyślić, dotyczą one jedynie tamtejszego rynku. Niemniej, spis można potraktować z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Smartfony Sony i Android 10

Powiedzmy sobie jasno — odkąd pamiętam, Sony traktowało kwestię aktualizacji smartfonów po macoszeniu i jak widać, przez lata niewiele się w tej materii zmieniło. Producent uaktualnia tylko kilka urządzeń, a co gorsze, często każe na to czekać dłużej, niż nakazuje zdrowy rozsądek. Ostatnim minusem aktualizacji japońskiego sprzętu jest ich jakość. Każdorazowo sprawdzając nową wersję systemu na telefonie Sony, czułem się, jakbym pracował z wersją beta. Czy tym razem będzie inaczej? O tym przekonamy się już niedługo. Albo się nie przekonamy, gdyż lista smartfonów wytypowanych do otrzymania update’u jest dość skromna.

Xperia XZ2, Xperia XZ2 Premium, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ3, Xperia Ace, Xperia 1, Xperia 5

To tylko siedem urządzeń. Owszem, lista, szczególnie ta dotycząca Europy, może się jeszcze rozrosnąć. Nie sądzę jednak, że będzie to odczuwalna różnica względem powyższego spisu od japońskiego operatora sieci komórkowej. Tak czy inaczej, musimy poczekać na oficjalny komunikat Sony w sprawie globalnej dostępności aktualizacji do systemu Android 10.

Źródło: Android Community

Related posts

Leave a Comment