Android 5.0 Lollipop trafi dziś do pierwszych urządzeń – sprawdź czy wśród nich nie znajduje się twój smartfon bądź tablet

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Monity o aktualizacji do „lizaka” zaczynają pojawiać się na urządzeniach z linii Nexus, a to dopiero początek. Kto w pierwszej kolejności będzie mógł cieszyć oko nowymi funkcjonalnościami Androida?

750x300

Wczorajszy wieczór fani usługi giganta z Mountain View mogą uznać za udany. Najpierw informacja o nowym kalendarzu, o którym pisaliśmy tutaj, następnie news dotyczący rozpoczęcia procesu aktualizacji urządzeń do Androida 5.0. Google nie przestaje nas rozpieszczać, choć właściwie dziś tylko nieliczni będą mogli wypróbować to jak Lollipop sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

W pierwszej kolejności aktualizacja zawita do wymienionych urządzeń:

  • Nexus 7 (2013) LTE
  • Nexus 7 (2013) WiFi
  • Nexus 7 (2012) 3G
  • NExus 7 (2012) WiFi

Następnymi produktami wytypowanymi do otrzymania wspomnianego update’u są: Nexus 5 oraz Nexus 4. Tak Google zdecydował się uaktualnić starszego „Google Phone’a”, mimo tego, że w teorii okres wsparcia skończył się kilka miesięcy temu. Fakt ten z pewnością zostanie doceniony przez społeczność fanów Androida.

Nie samymi Nexusami rynek żyje. Kolejnymi produktami oczekującymi na „Lizaka” są urządzenia z serii Google Play Edition, a zaraz po nich lub równolegle z nimi te wychodzące spod skrzydeł Motoroli (Moto G, Moto G 2nd, Moto X, Moto X, Moto X 2nd, Moto E i inne).

W przypadku innych producentów, sprawa nie wygląda już tak kolorowo, gdyż jedynie HTC odniosło się do kwestii aktualizacji oficjalnie, zapewniając, że update trafi do flagowców (M7, M8) w ciągu najbliższych 90 dni. Na stawiska pozostałych firmy będziemy musieli jeszcze poczekać.

Źródła: DroidLife, officialandroid.blogspot.in.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...