android

Android 6.0 jest już bardzo blisko

Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Dlatego też nie dziwi fakt, że fani wyczekują coraz to nowych wersji. Najnowsza – 6.0 – już niebawem trafi do większej publiki.

android

Na zbliżającej się konferencji Google, która odbędzie się 29 września, zobaczymy najprawdopodobniej dwa smartfony serii Nexus. Będzie to Nexus 5X i Nexus 6P. Oba urządzenia domyślnie będą miały zainstalowany najnowszy system Android 6.0 Marshmallow. Wkrótce po premierze nowych Nexusów zostanie rozpoczęta aktualizacja starszych modeli: nastąpi to już 6 października. Znani producenci – tacy jak Samsung, Sony, HTC czy LG – niechętnie dzielą się danymi dotyczącymi planu aktualizacji.

Android 6.0 nie jest rewolucją, taką jak był Lollipop, a jedynie lepszą wersją starszego systemu. Numeryczna nazwa 6.0 jest trochę na wyrost, 5.2 byłaby zdecydowanie bardziej odpowiednia. Na pewno należy docenić fakt, że Google dba o bezpieczeństwo danych, co w najnowszym Androidzie zostało poprawione. Dodatkowe funkcje pozwalające wydłużyć czas pracy smartfonu na jednym ładowaniu również znajdą wielu zwolenników.

Coraz częstsze premiery telefonów oraz kolejnych wersji oprogramowania wywierają na klienta presję zakupu nowego urządzenia. Zagwarantowane aktualizacje mają Nexusy i Motorole, ale to kropla w morzu Androidowego świata. Producenci wspierają jedynie flagowe, drogie aparaty. Przeciętny Kowalski, aby mieć najnowsze oprogramowanie, musi wymieniać telefon co rok i to nie na byle jaki, i przez to, nie oszukujmy się – nie każdego na to stać. Oczywiście wielkie korporacje na tym zarabiają, a cierpi jak zawsze klient, a dokładniej jego portfel. Już niebawem dowiemy się, jakie smartfony dostaną aktualizację do Androida 6.0, no i kiedy to nastąpi.

źródło: liliputing

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...