You are here
Android 7.1 trafia na Nexusy – kto może zainstalować najnowszego Nougata? News 

Android 7.1 trafia na Nexusy – kto może zainstalować najnowszego Nougata?

Android w wersji 7.1 wprowadza kilka istotnych usprawnień. Niestety, początkowo trafią one jedynie do smartfonów z serii Pixel. Nie oznacza to jednak, że Google zapomniało o Nexusach. Co to, to nie.

Android 71 DP 750x300

Gigant z Mountain View ogłosił start programu Developer Preview skierowanego do użytkowników urządzeń Nexus 5X, 6P oraz Pixel C. Będą mogli oni dołączyć do testów Androida w wersji 7.1, który w oficjalnej, stabilnej formie trafi do wszystkich już w grudniu.

Kiedy dokładnie wystartuje DP? Google podaje, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu. Cóż, osoby korzystające ze wspomnianych urządzeń z pewnością będą podekscytowani. Możliwość sprawdzenia oprogramowania jeszcze przed jego oficjalną premierą zawsze wzbudza emocja. Niekiedy negatywne, ale zawsze emocje.

Android 7.1 – nowości

Najnowszy build Nougata prowadza wiele użytecznych nowości, które przypadną do gustu każdemu użytkownikowi zielonego robota. Z najważniejszych należy wymienić?

  • Okrągłe ikony – subtelna, ale zauważalna zmiana
  • Metadate tapet – docenią je twórcy grafik
  • API Shortcuts – skróty w ikonach aplikacji pozwalające na wykonanie konkretnych czynności
  • Obrazki w klawiaturze – wracamy do pisma piktograficznego?
  • Nowy, wyjątkowo funkcjonalny manager pamięci

Jak widać, zmian jest całkiem sporo i właśnie ze względu na nie warto zapoznać się z tym, co oferuje program Developer Preview. Korzystacie z jednego ze wspomnianych urządzeń? Koniecznie udajcie się pod ten adres i sprawdźcie, co przygotowało dla was Google.

Źródło: 9to5Google, Android-developers Blog

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment