You are here
Android 9.0 Pie to zaledwie 10,4% rynku artykuły News 

Android 9.0 Pie to zaledwie 10,4% rynku

Google udostępniło właśnie statystyki udziałów poszczególnych wersji Androida w rynku. Android 9.0 Pie od daty swojego debiutu zagarnął jedynie 10,4 proc., podczas gdy najpopularniejszym OS-em w dalszym ciągu pozostaje Oreo z wynikiem 28,3 proc.

Android 9.0 Pie
fot. Google

Firma przyzwyczaiła nas do tego, że cyklicznie wypuszczała statystyki użycia poszczególnych iteracji Androida. Ku zaskoczeniu wielu fanów Zielonego Robota od pewnego czasu nie otrzymywaliśmy wspomnianych danych. Na szczęście wszystko wraca do normy i dziś możemy poznać rozkład edycji Androida w rynku.

Android 9.0 Pie, czyli fragmentacji ciąg dalszy

Mam wrażenie, że powinniśmy przestać używać terminu „fragmentacja” w stosunku do Zielonego Robota. Od samego początku Androida problem towarzyszył Google’wi i nic nie wskazuje na to, że cokolwiek w tej materii ulegnie znaczącej poprawie. Owszem, sytuacja wygląda lepiej niż kilka lat wstecz, ale w dalszym ciągu jest to zauważalny problem. Powinniśmy uznać go więc za integralną część świata Androida i przestać oskarżać firmę o nieaktualność oprogramowania. 

Android 9.0 Pie
fot. Google

Faktem jest to, że za aktualizacje w głównej mierze odpowiadają sami producenci, którzy nie są skorzy do wspierania tańszych produktów. Google wspiera Pixele wzorowo. Zostawmy tę kwestię na boku i skupmy się na tytułowych statystykach.

Okazuje się, że Android Pie, czyli najświeższy stabilny system Google zdobył zaledwie 10,4 proc. udziału. Zaraz za nim plasują się Oreo z wynikiem 28,3 proc. oraz Android Pie z wynikiem 19,9 proc. Nieco przeraża mnie ujęcie w wykresie leciwych systemów takich jak Lollipop, KitKat, a nawet Jelly Bean i Gigngerbread.

Z pełnymi danymi możecie zapoznać się na stronie Developer Android. Natomiast jeśli poszukujecie atrakcyjnych cenowo smartfonów, odwiedźcie Vipelektrogadzet.

Źródło: Developer Android

Related posts

Leave a Comment